Ukraina: pogorszył się stan zakażonego koronawirusem Poroszenki

Świat
Ukraina: pogorszył się stan zakażonego koronawirusem Poroszenki
PAP/EPA/STEPAN FRANKO
O zakażeniu koronawirusem 55-letni Poroszenko poinformował na Facebooku 29 września

Pogorszył się stan chorego na Covid-19 byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki - poinformowała jego małżonka Maryna. Były szef państwa przebywa w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc.

- Jego stan jest gorszy. Ma obustronne zapalenie płuc. Jest w szpitalu, otrzymuje kompleksowe leczenie - oświadczyła była pierwsza dama w programie Soromno, który zamieszczono we wtorek wieczorem na YouTube.

 

Jak dodała, "niestety pogorszył się stan jego krwi - jest bardzo gęsta". - Lekarze nawet nie mogą jej wziąć do analizy, by zbadać jego stan zdrowia i sprawdzić przebieg choroby - oznajmiła Maryna Poroszenko.

 

Zakażenie u byłego prezydenta

 

O zakażeniu koronawirusem 55-letni Poroszenko poinformował na Facebooku 29 września. Polityk jest chory na cukrzycę. W sobotę była pierwsza dama powiadomiła o jego hospitalizacji.

 

ZOBACZ: Tymoszenko pokonała koronawirusa. "Możliwy powrót do normalnego życia"

 

Na Covid-19 zachorowała też córka Poroszenków; według małżonki byłego prezydenta przechodzi ona chorobę łagodniej od ojca. Poroszenko stał na czele Ukrainy w latach 2014-2019. Obecnie jest szefem opozycyjnej partii Europejska Solidarność.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie