Tymoszenko pokonała koronawirusa. "Możliwy powrót do normalnego życia"

Świat
Tymoszenko pokonała koronawirusa. "Możliwy powrót do normalnego życia"
Polsat News
W środę sama Tymoszenko powiedziała, że kryzys ma za sobą

Była premier Ukrainy i liderka opozycyjnej partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko, która zachorowała na Covid-19, została wyleczona i czuje się dobrze - poinformowała w piątek jej rzeczniczka Maryna Soroka. Dodała, że Tymoszenko leczy teraz pozostałości zapalenia płuc.

W środę sama Tymoszenko powiedziała, że kryzys ma za sobą. - Prawie dwa tygodnie walki z ciężką chorobą zmieniają poczucie rzeczywistości. Ale o tym porozmawiamy trochę później... A dzisiaj, w końcu, kryzysowy stan udało się przetrwać, i choć do wyzdrowienia jeszcze daleko, teraz jest już możliwy powrót krok po kroku do normalnego życia - napisała Tymoszenko na Facebooku.

 

23 sierpnia Soroka przekazała, że premier z lat 2005 i 2007-2010 zachorowała na Covid-19, a jej stan oceniany jest jako ciężki. Później informowała, że stan Tymoszenko "pozostaje ciężki" i jest ona poddawana intensywnej terapii.

 

Zakażenia w rodzinie 

 

Ukraińskie media podały, że koronawirusem zakazili się też członkowie rodziny Tymoszenko - córka i zięć.

 

ZOBACZ: Chora na Covid-19 Tymoszenko: udało mi się przetrwać kryzys

 

26 sierpnia deputowany z Batkiwszczyny Wadym Iwczenko oznajmił, że stan Tymoszenko jest krytyczny i ma ona wysoką temperaturę, jednak nie jest podłączona do respiratora.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie