Rekord zakażeń w Małopolsce. Blisko 500 osób w szpitalach

Polska
Rekord zakażeń w Małopolsce. Blisko 500 osób w szpitalach
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Kolejny rekord zachorowań na Covid-19 w Małopolsce

357 nowych zakażeń koronawirusem, 489 osób w szpitalach, 4 osoby zmarły - to dane z ostatniej doby przekazane przez reporterkę Polsat News Agnieszkę Molendę. Jest to kolejny rekord zdiagnozowanych nowych przypadków w Małpolsce.

Druga fala epidemii koronawirusa zbiera coraz większe żniwo w całym kraju. Wiele z zakażeń to tzw. przypadki rozproszone. Ostatniej doby w Małopolsce było ich 357, a w samym Krakowie 139.

 

- Większość - 295 zakażeń z województwa - to przypadki rozproszone - przekazała Interii Dominika Łatak-Glonek z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

 

24 nowe zachorowania pochodzą z ognisk rodzinnych. Pięć nowych przypadków to zakażenia w placówkach oświatowych, 18 - w szpitalach i placówkach medycznych, a cztery w domach pomocy społecznej i zakładach opieki leczniczej.

 

 

W województwie małopolskim jest w tej chwili 2954 aktywnych zakażeń. W szpitalach przebywa 489 pacjentów. Zmarły cztery osoby.

W ciągu ostatniej doby wykonano w regonie 3111 testów (a w poprzedniej dobie - 2415).

 

We wtorek w woj. małopolskim rozpoznano 268 nowych zachorowań. Zmarło 10 osób, co stanowi rekordową liczbę zgonów w regionie.

 

"Tracimy kontrolę nad rozwojem epidemii"

 

- Tracimy w tej chwili trochę kontrolę nad rozwojem epidemii. W dwóch na trzy przypadki nie znamy źródła zakażenia chorego. Wiemy jednak, że w dużej mierze są nimi dzieci w szkołach - powiedział dr Jakub Zieliński z Zespołu Modelu Epidemiologicznego ICM Uniwersytetu Warszawskiego.

ac/sgo/ Polsat News, Interia, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie