Pociąg przejechał nad śpiącym na torach mężczyzną. 47-latek nie odniósł obrażeń

Polska
Pociąg przejechał nad śpiącym na torach mężczyzną. 47-latek nie odniósł obrażeń
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Po zatrzymaniu pociągu 47–latek został wyciągnięty spod składu i przewieziony do szpitala

Pociąg relacji Kraków – Gdynia przejechał nad 47-latkiem, który będąc pod wpływem alkoholu przewrócił się na torowisku i zasnął między szynami w Kozłowie (woj. małopolskie). Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg w Kozłowie otrzymał oficer dyżurny w Miechowie we wtorek.

 

Jak ustalono, zgłoszenie dotyczyło 47–latka, który znajdując się pod silnym działaniem alkoholu, przechodził przez torowisko w miejscu niedozwolonym. W pewnym momencie mężczyzna się potknął, upadł pomiędzy szyny i zasnął.

 

Mężczyzna nie ma obrażeń

 

Torem tym nadjechał pociąg relacji Kraków – Gdynia, którego maszynista, widząc z odległości około 400 metrów leżącego mężczyznę, zaczął gwałtownie hamować. Z powodu dużej prędkości pociągu droga hamowania była wydłużona i pierwszy wagon przejechał nad mężczyzną.

 

ZOBACZ: Zderzenie pociągu z karetką w Puszczykowie. Kierowca: wszyscy tak jeżdżą

 

Po zatrzymaniu pociągu 47–latek został wyciągnięty spod składu i przewieziony do szpitala. Z powodu upojenia alkoholowego prawdopodobnie nie był świadomy całego zdarzenia. Miał jedynie otarcia naskórka głowy powstałe w wyniku upadku na torowisko.

 

Jak zapowiedział Gleń, mężczyzna po wytrzeźwieniu poniesie konsekwencje karne. Jego zachowanie doprowadziło do m.in. opóźnienia pociągu.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie