Pożary i usuwanie skutków burz. Ponad 2 tys. interwencji strażaków

Polska
Pożary i usuwanie skutków burz. Ponad 2 tys. interwencji strażaków
PAP/Grzegorz Momot/zdj. ilustracyjne
PSP: ponad 2 tys. interwencji straży pożarnej; ponad 700 związanych z pogodą

Ostatniej doby strażacy przeprowadzili 2148 interwencji, z czego 153 to pożary, zaś 720 to interwencje związane z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych - poinformował we wtorek rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Rzecznik przekazał, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do akcji 2148 razy, z czego 153 stanowiły pożary, 1867 miejscowe zagrożenia, a 128 tzw. alarmy fałszywe. 720 interwencji było związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych.

 

ZOBACZ: Wypadek wozu strażackiego na Podkarpaciu. Cztery osoby trafiły do szpitala

 

 

Najwięcej interwencji po burzach strażacy przeprowadzili w województwach: mazowieckim (281), lubelskim (105), świętokrzyskim (ponad 50), podkarpackim (ponad 50) i śląskim (ponad 50).

 

 

 

W pożarach, które miały miejsce ostatniej doby zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych. 13 ofiar śmiertelnych i 131 rannych zanotowano w tzw. miejscowych zagrożeniach. W miejscowości Kozinki (pow. radomski) od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze domu.

 

Rzecznika komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztofa Batorskiego przekazał, że w zdarzeniach związanych z pogodą nikt nie ucierpiał. W Olsztynie trwa dogaszanie pożaru zakładu obróbki metali. W pożarze hali ranna została jedna osoba

 

2,5 tys. zwierząt zginęło w pożarze chlewni

2,5 tys. świń zginęło w pożarze chlewni, który wybuchł w poniedziałek wieczorem w miejscowości Galinki w powiecie rawskim (Łódzkie) - poinformował rzecznik strażaków w Łódzkiem mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Budynek uległ zawaleniu.

 

Jak poinformował rzecznik, pożar strawił chlewnię o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych. Gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek był już niemal cały w ogniu. Po chwili się zawalił.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie