Nawalny wraca do zdrowia. Ponownie zaznaczył, że za jego otruciem stoi Putin

Świat
Nawalny wraca do zdrowia. Ponownie zaznaczył, że za jego otruciem stoi Putin
commons.wikimedia.org/Evgeny Feldman/Novaya Gazeta/ CC-BY-SA-3.0
Nawalny: mój stan znacznie się poprawił, ku zaskoczeniu lekarzy

Jeden z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny powiedział w wywiadzie, że stan jego zdrowia znacznie się poprawił i lekarze są zaskoczeni tempem rekonwalescencji. Ponownie wyraził przekonanie, że za jego otruciem stoi prezydent Rosji Władimir Putin.

"Moja wersja polega na tym, że zrobili to funkcjonariusze albo FSB (Federalnej Służby Bezpieczeństwa-red.), albo SWR (Służby Wywiadu Zagranicznego-red.), na polecenie, co jest oczywiste, niewątpliwe, Putina" - powiedział Nawalny.

 

ZOBACZ: Nawalny dla niemieckiego tygodnika: to Putin stał za moim otruciem

 

Nie powiedział, kiedy dokładnie wróci do Rosji 

W dwugodzinnej rozmowie przed kamerą z popularnym dziennikarzem internetowym Jurijem Dudziem Nawalny opowiedział o wydarzeniach przed nagłym załamaniem się stanu jego zdrowia 20 sierpnia. Mówił o reakcji swej rodziny i o spotkaniu w szpitalu w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W programie uczestniczyła też jego żona - Julia.

 

ZOBACZ: Nawalny podziękował lekarzom. "Od razu postawili diagnozę otrucia"

 

Nawalny nie określił dokładnie, kiedy zamierza wrócić z Niemiec do Rosji, ale wykluczył sytuację, że nie będzie mógł wrócić do kraju. Dopuścił, że spędzi w Niemczech około dwóch miesięcy. Nagranie wywiadu ukazało się na kanale Dudzia na YouTube. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie