Syreny alarmowe na Mazowszu. Znamy powód

Polska
Syreny alarmowe na Mazowszu. Znamy powód
Zdjęcie poglądowe/pixabay
"Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego"

Mieszkańcy woj. mazowieckiego w dniach 6-9 października (wtorek-piątek) usłyszą syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. To zaplanowany trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX-20 - informuje zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Mieszkańcy Mazowsza podczas ćwiczeń usłyszą "trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu". Następnie alarm zostanie odwołany poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren.

 

ZOBACZ: Syreny zawyły w Warszawie. Wiemy dlaczego

 

Uruchomienie syren alarmowych to element ćwiczeń na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. Jak informuje zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego, to tylko ćwiczenia, więc mieszkańcy nie powinni podejmować w związku z nimi żadnych działań. 

 

"Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego" - dodano w komunikacie. 

pgo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie