Polak zatrzymany ws. kradzieży auta wartego 170 tys. zł w Niemczech

Polska
Polak zatrzymany ws. kradzieży auta wartego 170 tys. zł w Niemczech
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Kradziony suv za 170 tys. zł odzyskany przez funkcjonariuszy SG

Kradzionego mitsubishi outlandera wartego 170 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku (Lubuskie). Do sprawy został zatrzymany 43-letni Polak – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

W rejonie Świecka strażnicy graniczni kontrolowali w piątek (2 października br.) samochód osobowy, który wjechał do naszego kraju. Auto było na niemieckich numerach rejestracyjnych, a za jego kierownicą siedział obywatel Polski.

 

ZOBACZ: Częstochowa: 21-latek ukradł auto z salonu. Tłumaczył, że nie wie, jak znalazł się w mieście

Policja prowadzi dochodzenie ws. kradzieży 

- 43-latek nie miał dokumentów auta, a po sprawdzeniu w bazach danych funkcjonariusze ustalili, że pojazd został skradziony na terenie Niemiec - powiedziała rzeczniczka.

 

Dodała, że mężczyzna został zatrzymany. Kierowcę i samochód warty 170 tys. zł SG przekazała policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, którzy będą prowadzić dochodzenie w sprawie tej kradzieży.

 

Od początku tego roku funkcjonariusze SG tylko na terenie woj. lubuskiego odzyskali 23 kradzione pojazdy o wartości blisko 3 mln zł.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie