Donald Trump zakażony koronawirusem. Z limuzyny pozdrawiał swoich fanów

Świat
Donald Trump zakażony koronawirusem. Z limuzyny pozdrawiał swoich fanów
Reuters

Przebywający w szpitalu Donald Trump nagrał w niedzielę spot, w którym oświadczył, że "wiele nauczył się o Covid-19". Następnie na krótko pojawił się przed szpitalem. Sympatyków pozdrawiał z tylnego siedzenia prezydenckiego samochodu. Prezydent miał na twarzy maseczkę ochronną.

- To jest interesująca podróż. Wiele nauczyłem się o Covid-19 (...) To prawdziwa szkoła - stwierdził w nagraniu Trump. Jak dodał, "zrozumiał to i wie, o co chodzi".

 

ZOBACZ: Donald Trump ma koronawirusa. Najnowsze informacje o stanie zdrowia prezydenta USA

 

To drugie nagranie prezydenta wyemitowane z wojskowego szpitala. W pierwszym prezydent siedział za stołem. W najnowszym Trump stoi. Jest ubrany w koszulę bez krawata i marynarkę.

 

 

Po zakończeniu nagrania prezydent Trump wsiadł na chwilę do prezydenckiego samochodu, który wyjechał przed szpital. Z tylnego siedzenia, ubrany w maseczkę przywódca Ameryki pozdrawiał zgromadzonych przed szpitalem, którzy od piątku przychodzą tam, by go wesprzeć i życzyć mu zdrowia.

 

Trump w poniedziałek może opuścić szpital

 

Od piątku zakażony koronawirusem najważniejszy polityk USA przebywa w wojskowym szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem.

 

Zespół medyczny potwierdził w niedzielę, że od wykrycia u prezydenta obecności koronawirusa SARS-CoV-2 dwukrotnie podano mu tlen.

 

ZOBACZ: Trump opublikował film ze szpitala. "Najbliższe dni będą prawdziwym testem"

 

- Jeśli jego stan będzie się dalej poprawiał, to może on zostać wypisany ze szpitala w poniedziałek - oświadczył w niedzielę doktor Brian Garibaldi, członek zespołu medycznego zajmującego się prezydentem.

 

Pierwsza dama USA Melania Trump, u której także wykryto SARS-CoV-2, pozostała w Białym Domu. Czuje się dobrze.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie