Donald Trump opuści szpital. "Czuję się lepiej niż 20 lat temu"

Świat
Donald Trump opuści szpital. "Czuję się lepiej niż 20 lat temu"
PAP/EPA/THE WHITE HOUSE / TIA DUFOUR / HANDOUT
Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że tego samego dnia opuści szpital wojskowy Walter Reed, w którym przebywał leczony z powodu zakażenia koronawirusem. Trump przyznał, że czuje się "naprawdę dobrze".

- Prezydent USA Donald Trump spełnia wszystkie kryteria dla wypisania ze szpitala - poinformował jego lekarz Sean Conley. 

 

- Stan zdrowia Trumpa w ciągu ostatniej doby poprawił się; minęły też ponad 72 godziny, od kiedy miał ostatni raz gorączkę - powiedział na konferencji prasowej Conley.

 

"Czuję się naprawdę dobrze"

 

Wcześniej na Twitterze prezydent USA poinformował, że w poniedziałek zostanie wypisany ze szpitala wojskowego.

 

"Wychodzę z wielkiego Centrum Medycznego Waltera Reeda dzisiaj o 18:30 (00:30 czasu polskiego - red.). Czuję się naprawdę dobrze! Nie bójcie się koronawirusa. Nie pozwól, by zdominował Twoje życie" - napisał Trump na Twitterze.

 

"Opracowaliśmy w ramach Administracji Trumpa naprawdę świetne leki i (mamy - red.) wiedzę. Czuję się lepiej niż 20 lat temu" - dodał.

 

 

ZOBACZ: Donald Trump zakażony koronawirusem. Z limuzyny pozdrawiał swoich fanów

 

Zgodnie z oczekiwaniami prezydent ma wrócić do Białego Domu, gdzie do zdrowia dochodzi jego małżonka Melania Trump, również zakażona SARS-CoV-2. Kampanijne spotkania dalej są odwołane.

 

Biały Dom informował, że pobyt Trumpa w szpitalu ma charakter zapobiegawczy. W piątek prezydent miał gorączkę, podano mu tlen. Po przyjeździe do szpitala jego stan poprawił się.

 

Przejażdżka samochodem

 

W poniedziałek rano czasu lokalnego Trump po trzech dniach przestoju powrócił do swojej aktywności w mediach społecznościowych. W ciągu godziny wysłał 20 wpisów na Twitterze, zachęcających do głosowania na niego.

 

W niedzielę po południu prezydent zaskoczył swoich zwolenników, zgromadzonych przed wojskowym szpitalem Walter Reed, odbywając przejażdżkę samochodem i pozdrawiając sympatyków zza szyby pojazdu. Jak zaznaczył Meadows, przejazd odbył się za zgodą sztabu medycznego.

 

WIDEO: Donald Trump przed szpitalem

  

Jak podali w niedzielę jego lekarze, prezydent przyjmował obecnie szereg leków, w tym dawkę deksametazonu, sterydu który - zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - powinien być stosowany przy ciężkim przebiegu Covid-19. Było to spowodowane spadkiem poziomu tlenu w krwi Trumpa.

zdr/dk/ Reuters, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie