20 tys. pustych krzeseł przed Białym Domem. Symbolizują ofiary Covid-19 [WIDEO]

Świat
20 tys. pustych krzeseł przed Białym Domem. Symbolizują ofiary Covid-19 [WIDEO]
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
20 tys. krzeseł w pobliżu Białego Domu

W niedzielę tysiące Amerykanów osobiście i wirtualnie oddało hołd ofiarom Covid-19. W pobliżu Białego Domu ustawiono 20 tys. pustych krzeseł. Każde z nich reprezentowało 10 ofiar koronawirusa - w USA od początku epidemii zmarło 209 811. W Stanach Zjednoczonych odnotowano najwięcej na świecie zakażeń koronawirusem oraz zgonów.

W USA wykryto w niedzielę ok. 40 tys. przypadków koronawirusa. Łączny ich bilans wzrósł do 7 mln 419 033. W tej liczbie jest prezydent USA Donald Trump, który z powodu zakażenia SARS-CoV-2 od piątku przebywa w szpitalu wojskowym pod Waszyngtonem. Na początku jesieni sytuacja epidemiologiczna w USA pogarsza się. W piątek odnotowano ponad 54 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższa liczba od 14 sierpnia. 

 

ZOBACZ: Trump opublikował film ze szpitala. "Najbliższe dni będą prawdziwym testem"

 

W niedzielę w pobliżu Białego Domu ustawiono 20 tys. pustych krzeseł, by oddać hołd tym, którzy zmarli z powodu Covid-19. Każde krzesło symbolizuje ok. 10 mieszkańców tego kraju, dla których zakażenie koronawirusem skończyło się śmiercią. 

 

 

Z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że w niedzielę zmarło kolejne 476 osób zakażonych SARS-CoV-2. Poprzednie dobowe bilanse mówiły o 645, 980 i 883 zgonach. Z racji spowolnienia w weekend ewidencjonowania zakażeń bilanse Hopkinsa w sobotę i niedzielę są zazwyczaj niższe niż te przygotowywane w trakcie dni roboczych.

pgo/sgo/ polsatnews.pl, PAP, nbc29.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie