Siarka: trzeba zdecydować się na jakąś wersję ratowania Puszczy Białowieskiej

Polska
Siarka: trzeba zdecydować się na jakąś wersję ratowania Puszczy Białowieskiej
PAP/Ministerstwo Środowiska
Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

Na pewno taką kwestią, która wymaga uporządkowania i podjęcia decyzji jest kwestia Puszczy Białowieskiej - powiedział Edward Siarka, nowy wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Ocenił, że trzeba "zdecydować się na jakąś wersję ratowania tego wyjątkowego dziedzictwa".

W sobotę Ministerstwo Środowiska poinformowało, że poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Akt powołania wręczył Siarce minister środowiska Michał Woś w obecności Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego i Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka.

 

ZOBACZ: Żubry, Puszcza Białowieska i fabryka pelletu. Spór o inwestycję

 

Jak powiedział Siarka, w filmie opublikowanym przez Solidarną Polskę na Twitterze, "na pewno taką kwestią, która wymaga uporządkowania i podjęcia decyzji jest kwestia Puszczy Białowieskiej". "Temat bardzo trudny, ale wydaje mi się, że musimy się zdecydować na jakąś wersję ratowania tego wyjątkowego dziedzictwa, jakim jest Puszcza, żeby to, co budowały pokolenia nie zostało zmarnowane" - zaznaczył.

 

 

Jego zdaniem to "bardzo duże wyzwanie". - Myślę, że w tym obszarze to jest pierwsze zadanie, które nas czeka do realizacji, aby tę kwestię rozstrzygnąć - dodał.

 

Zaznaczył, że "oczywiście są kwestie ochrony zwierząt", które dotykają kwestii łowiectwa. Jak mówił, MŚ będzie "musiało się zmierzyć ze zmianą ustawy o łowiectwie".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie