Nie żyje Kenzo Takada. Światowej sławy dyktator mody zmarł na COVID-19

Kultura
Rzecznik prasowy projektanta poinformował, że Kenzo zmarł na COVID-19.

Kenzo Takada, mieszkający od lat we Francji japoński projektant mody, zmarł w niedzielę na Covid-19 - poinformował jego rzecznik prasowy. Zmarły był twórcą marki ubrań i perfum Kenzo. Miał 81 lat.

"Kenzo Takada zmarł w niedzielę 4 października 2020 roku w amerykańskim szpitalu w Neuilly-sur-Seine (północna Francja) z powodu Covid-19" - powiadomił w komunikacie rzecznik prasowy projektanta.

 

Takada był pierwszym japońskim projektantem mody, który osiedlił się w Paryżu i zrobił tam światową karierę - przypomina agencja AFP.

 

ZOBACZ: Jackie Stallone nie żyje. Matka Sylvestra miała 98 lat

 

Kenzo Takada urodził się w Japonii w 1939 roku, od dziecka interesował się szyciem i rysowaniem. W 1965 roku przybył do Francji. Pięć lat później założył w Paryżu dom mody Kenzo, projektujący i sprzedający odzież, akcesoria i perfumy. Swoją markę sprzedał następnie w 1993 roku gigantowi tej branży LVHM.

 

W 1999 roku Takada wycofał się ze świata mody. Według słów rzecznika, twórca jednak "nigdy nie przestał celebrować mody i sztuki życia".

 

Takada stworzył blisko osiem tysięcy projektów. 30 września biuro prasowe domu mody Kenzo, który od 1993 roku należy do firmy LVMH, opublikowało zdjęcia kolekcji sygnowanej nazwiskiem projektanta na wiosnę i lato 2021 zaprezentowanej na pokazie Tygodnia Mody w Paryżu. Sam Takada po sprzedaniu marki, którą stworzył zajął się projektowaniem biżuterii i... mebli. 

 

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie