Powołanie nowego rządu. Znamy datę

Polska
Powołanie nowego rządu. Znamy datę
PAP/Radek Pietruszka
Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów

- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15 dokona na wniosek premiera zmian w składzie Rady Ministrów - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 dokona na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego zmian w składzie Rady Ministrów" - napisał Spychalski w piątek na Twitterze.

 

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów; w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński i ministrowie edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

 

ZOBACZ: Nowy minister rolnictwa. Kim jest Grzegorz Puda?

 

W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów: oprócz Jarosława Kaczyńskiego, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin, który będzie ministrem rozwoju, pracy i technologii.

 

Szef KPRM poinformował PAP, że jest nowy schemat działów administracji rządowej podlegających poszczególnym ministrom. Powstają dwa nowe urzędy centralne: Rządowe Centrum Sportu i Główny Urząd Morski, które będą podlegać odpowiednio ministrowi kultury i ministrowi infrastruktury.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie