Deszcz i silny wiatr. Pogoda na piątek, 2 października

Polska
Deszcz i silny wiatr. Pogoda na piątek, 2 października
Pixabay
Prognoza pogody na 2 października

Piątek będzie ostatnim tak chłodnym i chmurnym dniem w tym tygodniu. Przydadzą się parasole, a z powodu przeszywającego wiatru będziemy odczuwać nieprzyjemny chłód. Na dodatek biomet nie będzie nam sprzyjać.

Na zachodzie i południu kraju w piątek padać nie powinno, ale mimo to niebo będzie się chmurzyć. Możemy liczyć co najwyżej na większe przejaśnienia, bez rozpogodzeń.

 

Na pozostałym obszarze musimy mieć przy sobie parasol lub kaptur, ponieważ będzie padać. Nie będą to deszcze ulewne, jak w ostatnich dniach, lecz przelotne, chociaż pojawiające się kilkukrotnie w ciągu dnia.

 

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek

Chłodno i wietrznie

 

Temperatura wreszcie się ustabilizuje. Po południu wyniesie od 15 stopni na północnym wschodzie do 17 do stopni na zachodzie i południowym wschodzie.

 

ZOBACZ: Pogoda na żywo: Gdzie są teraz deszcz i burze? Śledź je na mapach!

 

Wiatr z kierunku południowo-wschodniego będzie chwilami silny, w porywach do 40-50 km/h. Będzie potęgować odczucie chłodu, zwłaszcza podczas zachmurzenia i opadów.

 

Biomet niekorzystny

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie powoli rosnąć, a w samo południe wyniesie od 1004 hPa na zachodzie i południowym zachodzie do 1011 hPa na północnym wschodzie.

 

Warunki biometeorologiczne będą balansować między obojętnymi i niekorzystnymi, dlatego też osoby wrażliwe mogą odczuwać ból głowy, senność i rozkojarzenie.

 

W weekend poprawa pogody

 

Końcówka tygodnia zapowiada się bardzo przyjemnie, zwłaszcza sobota, który nie dość, że będzie słoneczna, to jeszcze z temperaturami przekraczającymi w całym kraju 20 stopni, a w Małopolsce i na Śląsku dochodzącymi do nawet 25 stopni w cieniu.

 

ZOBACZ: Pogoda na weekend. Temperatura sięgnie nawet 25 stopni.

 

Niestety, w niedzielę aura pogorszy się, zacznie się chmurzyć, a miejscami także padać. Na szczęście utrzyma się wysoka temperatura powyżej 20 stopni.

Łukasz Mielczarek/pgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie