42-latka z Mazowsza produkowała... leki na potencję. Działała z rozmachem

Polska
42-latka z Mazowsza produkowała... leki na potencję. Działała z rozmachem
Lubelska Policja
Firma z woj. mazowieckiego nielegalnie produkowała leki na potencję

42-latka z Mazowsza zarabiała produkując suplementy diety i sprzedając je w internecie. Najwyraźniej biznes nie kręcił się tak, jak oczekiwała, dlatego postanowiła zająć się... nielegalną produkcją leków na potencję. Podczas przeszukania jej posesji zabezpieczono setki tabletek oraz maszyny do ich produkcji. Policja nie informuje, ile osób skorzystało z podrobionych leków.

Jak przekazała w piątek lubelska policja, pod koniec ubiegłego tygodnia służby z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariusze z Wydziału ds. walki z Przestępczością gospodarczą dokonali przeszukania jednej z posesji na terenie woj. mazowieckiego.

 

ZOBACZ: Leki na potencję za ponad milion złotych. Zatrzymania CBŚP

 

Mundurowi ustalili, że firma, która produkowała oraz sprzedawała suplementy diety przez internet, prowadziła dodatkowo nielegalną działalność. Podczas przeszukania posesji, należącej do zatrzymanej kobiety, kryminalni ujawnili także produkcję środków na potencję. Miały taką samą nazwę jak tabletki popularnego producenta tych środków. 

 

Lubelska Policja

Odnaleźli tabletki, sprzęt, dokumenty...

Zabezpieczono prawie 200 sztuk tabletek, substancje do ich wytwarzania, kilka worków zawierających blistry, maszyny do produkcji tabletek i opakowań, sprzęt komputerowy oraz dokumentację, która świadczy o prowadzeniu nielegalnej działalności. Jak się okazało, substancje odnalezione podczas przeszukania, znajdują się na urzędowym wykazie produktów leczniczych.

 

ZOBACZ: Policjanci rozbili gang, zajmujący się fikcyjnym przemytem m.in. hormonów i tabletek na potencję

 

- 42-letnia kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo farmaceutyczne. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności - przekazała w piątek podinspektor Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.  

ms/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie