Ogromny pożar w pobliżu Wadowic. Ewakuowano Dom Pomocy Społecznej

Polska
Ogromny pożar w pobliżu Wadowic. Ewakuowano Dom Pomocy Społecznej
Facebook/DK52info
W akcji gaszenia uczestniczy ok. 120 strażaków

Pożar trawi zakład produkcyjny w Izdebniku w pow. wadowickim. W akcji gaszenia uczestniczy ok. 120 strażaków. Ewakuowano 18 osób ze znajdującego się obok Domu Pomocy Społecznej. Wszyscy są bezpieczni – przekazał w sobotę Jacek Kolber z wadowickiej straży pożarnej.

- Gasimy ogień. Staramy się opanować sytuację. Na miejscu są 33 samochody strażackie z całej okolicy. W akcji uczestniczy ok. 120 strażaków - powiedział Kolber.

 

Strażak poinformował, że ewakuowanych zostało 16 pensjonariuszy i dwie osoby z personelu DPS, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego obiektu. Zostali przeniesieni do innego budynku, znajdującego się w znaczniej odległości. - Ewakuowane zostały osoby dorosłe - powiedział.

 

Strażacy podają, że nie ma poszkodowanych.

 

 

Lokalny profil facebookowy dk52info podał, że ogień pojawił się w zakładzie produkcyjnym ok. godz. 19. Budynek położony jest nieopodal drogi krajowej 52. Występują tam utrudnienia.

 

Droga krajowa 52 przebiega od węzła w Głogoczowie pod Krakowem, przez Wadowice, Kęty i Bielsko-Białą do granicy w Cieszynie Boguszowicach.

 

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie