Koronawirus w Wiśle Kraków. Mecz z Lechią przełożony

Polska
Koronawirus w Wiśle Kraków. Mecz z Lechią przełożony
PAP/Hanna Bardo
Mecz Wisły Kraków z Lechią zostanie przełożony

Niedzielny mecz 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk nie odbędzie się w zaplanowanym terminie – poinformował krakowski klub. Jest to spowodowane wystąpieniem kilku przypadków SARS-CoV-2 wśród zawodników pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy".

Jak zaznaczył krakowski klub w opublikowanym komunikacie, organizator rozgrywek podjął taką decyzję w porozumieniu Komisją Medyczną Polskiego Związku Piłki Nożnej i z Małopolską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

 

Problemy w krakowskim klubie z koronawirusem zaczęły się w poprzednim tygodniu. Według nieoficjalnych informacji, zakażeni zostali członkowie zarządu oraz piłkarz Jakub Błaszczykowski. Przeprowadzone we wtorek kolejne testy dały pozytywny wynik u trzech kolejnych piłkarzy.

 

ZOBACZ: Koronawirus u zawodnika Śląska Wrocław. "Został odizolowany od drużyny"

 

Zgodnie przyjętymi procedurami spotkanie ekstraklasy należy bezwzględnie przełożyć w przypadku potwierdzonego zakażenia przynajmniej siedmiu zawodników, ale w innych przypadkach kluczowe jest stanowisko regionalnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

O nowym terminie meczu, który miał się rozpocząć w niedzielę o godz. 12:30, poinformuje Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.

 

W najbliższej kolejce, ze względu zakażenia koronawirusem w Pogoni Szczecin, przełożono mecz tego zespołu z Jagiellonią Białystok.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie