Śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczka z miejsca wypadku. Policja zatrzymała obywatela Ukrainy

Polska
Śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczka z miejsca wypadku. Policja zatrzymała obywatela Ukrainy
Polsat News/zdj. ilustracyjne
Obywatel Ukrainy zatrzymany za śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku

Świętokrzyska policja zatrzymała 23-letniego obywatela Ukrainy, który podejrzewany jest o śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Został on tymczasowo aresztowany. Dwóch jego rodaków odpowie za pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności.

Do wypadku doszło we wtorek (22 września) na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice. Samochód osobowy potrącił wówczas rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. 20-latek, mieszkaniec gminy Wąchock, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek pod Zamościem. Bus zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

 

"Zatrzymaliśmy 23-letniego obywatela Ukrainy"

 

Policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy, które finał znalazły w niedzielę na terenie woj. łódzkiego. - Zatrzymaliśmy 23-letniego obywatela Ukrainy, który jest podejrzewany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto w piątek starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch innych obywateli Ukrainy. Mężczyźni w wieku 21 i 41 lat, są podejrzani o pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej - powiedział sierż. szt. Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

 

ZOBACZ: Łódzkie: tragiczny wypadek z udziałem nietrzeźwego nastolatka. Są ofiary śmiertelne

 

23-latek został we wtorek decyzją Sądu Rejonowego w Starachowicach tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. - Wobec jego rodaków zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej, kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności - dodał Kusiak. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie