Łódzkie: tragiczny wypadek z udziałem nietrzeźwego nastolatka. Są ofiary śmiertelne

Polska
Łódzkie: tragiczny wypadek z udziałem nietrzeźwego nastolatka. Są ofiary śmiertelne
KSRG OSP Biała Rawska
Dwie osoby zginęły w wypadku z udziałem nietrzeźwego nastolatka

Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Wilcze Piętki (Łódzkie), do którego w piątek późnym wieczorem doprowadził nietrzeźwy nastolatek kierujący skuterem. 16-letni motocyklista śmiertelnie potrącił 55-letniego pieszego. W wyniku wypadku zginął też 16-letni pasażer jednośladu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w piątek po godz. 22.30 na drodze w miejscowości Wilcze Piętki w gminie Biała Rawska w woj. łódzkim.

 

ZOBACZ: Pijany potrącił nastolatkę i uciekł. 15-latka zmarła

 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 16-letni kierujący motocyklem suzuki z nieustalonych przyczyn potrącił śmiertelnie 55-letniego pieszego, mieszkańca tej miejscowości. Następnie zjechał do rowu i uderzył w drzewo w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł 16-letni pasażer skutera – poinformował nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

KSRG OSP Biała Rawska

 

 

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia

 

Obu ofiar nie udało się uratować mimo prowadzonej przez służby na miejscu długiej reanimacji.

 

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, ale policja szybko ustaliła jego tożsamość. Został zatrzymany, trafił do szpitala. Wstępne badanie krwi wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Pobrano od niego krew na kolejne badania pod kątem zawartości alkoholu oraz narkotyków. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie