Żywy skorpion w sklepie odzieżowym w Toruniu

Polska
Żywy skorpion w sklepie odzieżowym w Toruniu
Patrol Eko Torun
Skorpion złoty jest drapieżnikiem, którego naturalnym środowiskiem są stepy i pastwiska w północno-wschodnich Chinach i Mandźurii

Pracownica sklepu odzieżowego w jednym z centrów handlowych w Toruniu dokonała niezwykłego odkrycia. W kurtce, która miała trafić do klienta, znalazła groźnego skorpiona. Zwierzę było żywe. Konieczna była interwencja funkcjonariuszy miejscowego Ekopatrolu.

Niecodziennego odkrycia pracownica sklepu w jednej z toruńskich galerii handlowych dokonała w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Nieproszony, a groźny gość ukrył się w kurtce, która miała trafić do sprzedaży. 

 

ZOBACZ: Inwazja obcych. Groźne gatunki dotarły do Polski

 

Na miejsce wezwano strażników z Ekopatrolu. Do czasu ich przyjazdu stanowisko, na którym przebywał przedstawiciel jadowitego gatunku, zabezpieczali pracownicy ochrony.  

 

Takie egzotyczne i zarazem niebezpieczne okazy też się trafiają. Skorpion złoty po swojej długiej podróży został zabezpieczony i przekazany pod opiekę eksperta terrarystyki.

Opublikowany przez Patrol Eko Torun Poniedziałek, 28 września 2020

 

Okazało się, że znalezione zwierzę to skorpion złoty (Mesobuthus martensii). Pajęczak został przewieziony do eksperta z dziedziny terrarystyki. 

 

ZOBACZ: Inwazja jadowitych skorpionów w Brazylii

 

Skorpion złoty jest drapieżnikiem, którego naturalnym środowiskiem są stepy i pastwiska w północno-wschodnich Chinach i Mandźurii. Żywi się bezkręgowcami, które uśmierca za pomocą silnego jadu. Jad ten, choć nie jest śmiertelny, to jest niebezpieczny również dla człowieka. 

 

Mieszanka trzech toksyn, wchodzących w skład jadu skorpiona złotego jest od ponad tysiąca lat stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej. 

emi/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie