Dzieci przeszkadzają w pracy zdalnej. Spółdzielnia wystosowała apel

Polska
Dzieci przeszkadzają w pracy zdalnej. Spółdzielnia wystosowała apel
Google Maps/Zdj. ilustracyjne
Mieszkańcy osiedla przy ul. Kluczborskiej narzekają na głośno bawiące się dzieci

Nietypowy komunikat pojawił się w blokach na jednym z osiedli na warszawskim Bemowie. Administracja poprosiła rodziców i opiekunów, aby zwracali większą uwagę na to, w jaki sposób bawią się dzieci. Maluchy głośnym zachowaniem mają bowiem przeszkadzać osobom, które pracują zdalnie w mieszkaniach.

W czasie pandemii do administracji Spółdzielni Mieszkaniowej "Wola" zaczęły napływać liczne skargi od mieszkańców Osiedla Górce na zbyt głośno bawiące się dzieci, które swoim zachowaniem mają utrudniać pracę osobom wykonującym ją w domach oraz przeszkadzać seniorom.

 

ZOBACZ: Efektywnie i z korzyścią dla środowiska. O pracy zdalnej w czasie pandemii

 

Jak podkreślali lokatorzy, dzieci do późnych godzin bawią się głośno na placyku pomiędzy blokami przy ul. Kluczborskiej, który nie funkcjonuje jako plac zabaw. Autorzy komunikatu proszą więc, aby rodzice zabierali pociechy na znajdujące się w pobliżu place zabaw.

 

- Te osoby, które pracują zdalnie przy otwartych oknach, czasem wracają po nocnej zmianie, żeby wieczorem wypocząć, też chciałyby mieć trochę komfortu, dlatego administracja musiała znaleźć jakiś kompromis - tłumaczył w rozmowie z Radiem Kolor Paweł Szymaniak, dyrektor Osiedla Górce.

 

ZOBACZ: Ostatnia deska ratunku dla rodziców. Top 5 gier na tablet

 

Komunikat jednak podzielił mieszkańców osiedla. - Ludzie, którzy pracują z domu muszą się po prostu przyzwyczaić, że mamy takie warunki, jakie mamy - mówi Radiu Kolor jedna z mieszkanek. - To jest bardzo uciążliwe i po prostu marzę, żeby był wieczór i żeby te dzieci już poszły do domu - mówi z kolei inna lokatorka.

 

emi/prz/ radiokolor.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie