Zdalna lekcja historii z premierem. Morawiecki odpytywał uczniów z sukcesów gospodarczych II RP

Polska
Zdalna lekcja historii z premierem. Morawiecki odpytywał uczniów z sukcesów gospodarczych II RP
Facebook.com/Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w zdalnej lekcji historii

Mateusz Morawiecki wziął udział w zdalnej lekcji historii w VII klasie szkoły podstawowej im. Orła Białego w Giedlarowej (woj. podkarpackie). Tematem były sukcesy gospodarcze i kulturalne II RP. Premier zdawał pytania oraz wyjaśniał najważniejsze zagadnienia.

W czasach epidemii koronawirusa w Polsce placówki oświatowe pozostają zamknięte do, co najmniej, 4 maja. Lekcje odbywają się zdalnie. W jednej z takich lekcji wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu towarzyszył uczniom podczas lekcji historii. Zadawał pytania dotyczące osiągnięć gospodarczych II RP. Następnie rozszerzał poruszone zagadnienia.

 

ZOBACZ: Światowy Dzień Książki. Co poleca premier Morawiecki?

 

"Oczywiście nie mogło się w tym przypadku obejść bez moich ulubionych przykładów Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego, a ja starałem się w prosty sposób wytłumaczyć, na czym polegała waga tych projektów dla państwa i dla obywateli. Nigdy nie ukrywałem, że budowa Gdyni czy COP (Centralny Okręg Przemysłowy - red.) bardzo mnie inspirują i myślę, że będą nadal inspirowały do działania kolejne pokolenia Polaków" - napisał na Facebooku pod filmem z tego wydarzenia.

 

 

Apel o czytanie książek

 

Morawiecki zapytał również o to, czy młodzież woli lekcje online, czy preferuje nauczanie stacjonarne. Uczniowie jednogłośnie przyznali, że woleliby wrócić do swojej szkoły.

 

- Czasem można na nią narzekać, ale jest przepięknym i bardzo ważnym miejscem, za którym będziecie tęsknić - mówił premier.

 

Szef gabinetu zaapelował również do nastolatków, aby czytali książki.

 

- Dzisiaj młodzież czyta troszkę mniej i odchodzi od tego, a to jest bardzo ważne, bo poszerza wyobraźnię i pomaga pogłębić wiedzę - podkreślił polityk.

 

Lidia Stępniowska, dyrektor Zespołu Szkół w Giedlarowej podziękowała siódmoklasistom za lekcję z premierem: "To duże przeżycie , żałujemy tylko, że z powodu niezależnych od nas przyczyn technicznych, nie wszyscy uczniowie mogli wziąć w niej udział" - napisała.

red/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie