Ulewy, silny wiatr i skrajności temperatury. Pogoda na niedzielę, 27 września

Polska
Ulewy, silny wiatr i skrajności temperatury. Pogoda na niedzielę, 27 września
Pixabay.com/_Alicja_/Zdj. iustracyjne
W niedzielę deszcz nie odpuści

Sztormowa pogoda ani myśli ustąpić. Nadal będzie obficie padać, porywiście wiać, a temperatura będzie popadać w skrajności. Nie mamy też dobrych wieści dla meteopatów, ponieważ ciśnienie będzie gwałtownie rosnąć.

W niedzielę kontynuacja pochmurnej i deszczowej pogody. Najmocniej padać będzie od Podkarpacia i Lubelszczyzny przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Kujawy, Wielkopolskę i Ziemię Lubuską.

 

Sumy opadów mogą sięgać w tych regionach od 15 do 30 litrów na metr kwadratowy ziemi, a miejscami nawet do 50 litrów. Niewykluczone są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, że IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.

 

ZOBACZ: Odkryj i zakochaj się w Podkarpaciu

 

Na przejaśnienia i rozpogodzenia mogą liczyć jedynie mieszkańcy północnych województw, a zwłaszcza Suwalszczyzny i Mazur, gdzie padać nie powinno.

 

Skrajności temperatury

 

Temperatura nadal będzie mocno zróżnicowana, od zaledwie 9 stopni na zachodzie i w centrum do 20 stopni na północy kraju.

 

Wiatr z kierunku południowego i południowo-zachodniego będzie umiarkowany i silny w porywach do 50-60 km/h, a na północy i północnym wschodzie do 70 km/h. Może łamać gałęzie i uszkadzać linie energetyczne.

 

Senność i ból głowy

 

Ciśnienie bardzo szybko rośnie i w samo południe wyniesie od 998 hPa w centrum do 1003 hPa na południu.

 

ZOBACZ: Skazani na gaz z Rosji? O bezpieczeństwie energetycznym Polski

 

Z powodu wahań ciśnienia, opadów i silnego wiatru biomet pozostanie niekorzystny, co oznacza, że osoby wrażliwe na zmiany w pogodzie mogą odczuwać senność, rozkojarzenie i ból głowy.

 

W poniedziałek poprawa pogody

 

W poniedziałek deszczowo będzie na zachodzie, południu i w centrum, ale nie będą to opady intensywne, w dodatku możemy liczyć na przejaśnienia. W pozostałych regionach pojawią się większe rozpogodzenia.

 

ZOBACZ: "Życie to nie cud, to kosmiczna infekcja". Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?

 

Temperatura wzrośnie, ale nigdzie nie przekroczy już 20 stopni. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 12 stopni na Opolszczyźnie do 18 stopni na Pomorzu Gdańskim.

 

WIDEO: zobacz prognozę pogody na najbliższe dni

  

prz/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie