Ścieki w Wiśle w Warszawie? Rzecznik ratusza odpowiada

Polska
Ścieki w Wiśle w Warszawie? Rzecznik ratusza odpowiada
Polsat News

Zawsze przy obfitym deszczu są przelewy burzowe. To zjawisko naturalne - poinformowała rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Odniosła się do tweeta prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, który przekazał, że ma sygnały od mieszkańców stolicy, iż "ścieki przelewają się do Wisły".

W niedzielę po południu prezes Daca zamieścił tweet z dołączonym filmem z nagranym ujściem kolektora do Wisły. "Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali nas, że ścieki się przelewają do Wisły" - napisał w tym tweecie.

 

Pytana o tę kwestię przez rzeczniczka ratusza odpowiedziała, że są to "przelewy burzowe".

 

 

"To przelewy burzowe, które są wykonywane każdorazowo przy obfitych opadach deszczu. Zjawisko naturalne, a Wody Polskie, których pan Daca jest prezesem, wydają na to pozwolenie" - zaznaczyła Gałecka.

 

ZOBACZ: Awaria "Czajki". Trzaskowski: będą dwa etapy naprawy

 

W Warszawie pogoda deszczowa panuje od sobotnich godzin wieczornych, opady mają zmienną intensywność.

 

Awaria "Czajki"

 

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia.

 

ZOBACZ: Ile Warszawa może zapłacić za zrzut ścieków do Wisły?

 

Tymczasowy rurociąg jest gotowy i działa; od 20 września ścieki z lewobrzeżnych dzielnic miasta nie trafiają już do Wisły - informował w zeszły wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślał jednak, że problem zostanie rozwiązany kompleksowo dopiero w przyszłym roku.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie