Prezydent miasta zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Polska
Prezydent miasta zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala
um.suwalki.pl
Prezydent Suwałk trafił do szpitala

Zarażony koronawirusem 60-letni prezydent Suwałk (Podlaskie) Czesław Renkiewicz trafił do szpitala, ale czuje się dobrze - poinformował w niedzielę kierownik biura prezydenta Kamil Sznel.

Magistrat o zarażeniu prezydenta poinformował w czwartek. Czesław Renkiewicz w związku z objawami typu: kaszel, dreszcze, bóle mięśni i niewysoka gorączka podjął decyzję o przeprowadzeniu prywatnego testu na obecność koronawirusa. Otrzymany wynik potwierdził zakażenie COVID-19.

 

 

ZOBACZ: "Sytuacja jest bardzo poważna". Trzaskowski zwołuje stołeczny sztab kryzysowy ws. koronawirusa

 

Sznel poinformował, że prezydent Suwałk na początku przebywał w domu, ale w piątek po konsultacji lekarskiej, ze względu na bóle w klatce piersiowej został skierowany do szpitala. Dodał, że w sobotę wieczorem, kiedy rozmawiał z prezydentem, ten czuł się dobrze. - Jesteśmy dobrej myśli - dodał Sznel.

 

Zaraził się podczas konferencji prasowej

 

Prezydent Suwałk prawdopodobnie zaraził się w poniedziałek podczas konferencji prasowej klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki. Według informacji z klubu, zarażonych jest 15 osób: zawodnicy, pracownicy sztabu szkoleniowego i administracji.

 

W piątek suwalski sanepid informował, że w związku z ogniskiem koronawirusa w klubie siatkarskim w Suwałkach na kwarantannie jest ok. 70 osób, w tym urzędnicy suwalskiego magistratu, działacze klubu. Zaznaczano, że lista osób objętych kwarantanną nie jest ostateczna.

 

Marszałek województwa na kwarantannie

 

W sobotę poinformowano, że po kontakcie z zakażonym koronawirusem prezydentem Suwałk, na kwarantannie przebywają marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz radny sejmiku województwa Paweł Wnukowski. 

 

ZOBACZ: Naukowcy: pierwsza szczepionka nie zatrzyma koronawirusa

 

Pierwszy test przeprowadzony u marszałka dał wynik negatywny. Marszałek i członkowie jego najbliższej rodziny są objęci kwarantanną. 

 

- Zarówno marszałek Artur Kosicki, jak i członkowie jego rodziny czują się dobrze - poinformowała rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska. Dodała, że marszałek wykonuje swoje obowiązki służbowe zdalnie.

 

65 zakażeń na Podlasiu

 

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę o 65 kolejnych zachorowaniach na COVID-19 w województwie podlaskim. Wśród nich jest kolejnych kilkanaście osób z Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy.

 

Łącznie dotąd zanotowano w Podlaskiem 1881 przypadków koronawirusa, zmarły 43 osoby, wyzdrowiało 1305 osób. Hospitalizowanych jest 136 osób, blisko 2,8 tys. jest w kwarantannie.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie