"Sytuacja jest bardzo poważna". Trzaskowski zwołuje stołeczny sztab kryzysowy ws. koronawirusa

Polska
"Sytuacja jest bardzo poważna". Trzaskowski zwołuje stołeczny sztab kryzysowy ws. koronawirusa
PAP/Wojciech Olkuśnik
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Warszawie

W poniedziałek odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego w Warszawie w związku z epidemią koronawirusa - poinformował w sobotę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Samorządowiec liczy też na współpracę z rządem w zwalczaniu COVID-19.

Według informacji przekazanych w sobotę przez resort zdrowia badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1584 osób. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby. Od początku epidemii odnotowano 85,9 tys. zakażonych; zmarły 2424 osoby.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa. Nie żyją 32 kolejne osoby

 

- Na poniedziałek zwołałem sztab kryzysowy w Warszawie, dlatego, że sytuacja jest bardzo poważna, musimy o tym rozmawiać - powiedział Trzaskowski w sobotę dziennikarzom przed rozpoczęciem obrad Rady Krajowej PO.

 

"Wygląda na to, że epidemia wraca"

 

- Rządzący zapewniali nas, że koronawirus jest w odwrocie, że właściwie już jest koniec epidemii. Myśmy ostrzegali jako samorządowcy od samego początku, niestety wygląda na to, że epidemia wraca. Mam nadzieję, że skutki nie będą poważne. My jako samorządowcy się przygotowujemy do tego, stąd ten sztab kryzysowy w poniedziałek - wyjaśnił prezydent stolicy.

 

Jak dodał, liczy też na współpracę z rządem w walce z koronawirusem, na to, że rządzący będą konsultować z władzami Warszawy swe posunięcia, by - jak powiedział - nie było takiej sytuacji, że informują samorządowców "w ostatniej chwili". 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie