Chciała tylko zaparzyć herbatę. Odpowie za narażenie sąsiadów na niebezpieczeństwo

Polska
Chciała tylko zaparzyć herbatę. Odpowie za narażenie sąsiadów na niebezpieczeństwo
piqsels
33-latka odpowie za narażenie sąsiadów na niebezpieczeństwo

Zarzut narażenia sąsiadów na utratę życia lub zdrowia grozi 33-latce ze Wschowy (Lubuskie), która będąc nietrzeźwa doprowadziła do ulatniania się gazu w mieszkaniu. Mundurowym tłumaczyła, że chciała tylko zaparzyć herbatę – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek (24 września br.) w jednym z wielorodzinnych budynków we Wschowie. Policja i inne służby otrzymały tego dnia rano zgłoszenie o silnej woni gazu wyczuwalnej z jednego z mieszkań.

 

ZOBACZ: Rybnik: wybuch butli z gazem. Ewakuowano mieszkańców

 

- Reakcja lokatorów, właściciela budynku pociągnęły za sobą działania odpowiednich służb. Pogotowie gazowe odcięło dostęp do gazu w całym budynku, natomiast wschowscy policjanci w mieszkaniu zatrzymali 33-latkę, która był pijana, miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – powiedział rzecznik.

 

Zapomniała o wstawionej na gaz wodzie

 

Dodał, że podczas rozmowy z policjantami wyjaśniła, że chciała jedynie zaparzyć herbatę i zapomniała o wstawionej na gaz wodzie. Teraz grozi jej zarzut z art. 160 Kodeksu karnego zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie.

 

W woj. lubuskim to kolejny przypadek lekceważenia zagrożenia, jakim może stać się używanie gazu bez odpowiedniego nadzoru.

 

Również w ub. tygodniu, w Krośnie Odrzańskim mieszkaniec jednego z bloków zapomniał o garnku na włączonej kuchence i wyszedł z domu. Dym zauważyli sąsiedzi, a zaalarmowani policjanci weszli do mieszkania przez okno i zakręcili kurek z ulatniającym się już gazem.

 

- Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek. Wszyscy wiemy, że z gazem nie ma żartów, a konsekwencje jego wybuchu w budynkach mieszkalnych mogą być tragiczne - zaznaczył Maludy.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie