Ziobro na Nowogrodzkiej. Wyda wspólne oświadczenie z Kaczyńskim, Morawieckim i Gowinem

Polska
Ziobro na Nowogrodzkiej. Wyda wspólne oświadczenie z Kaczyńskim, Morawieckim i Gowinem
Polsat News
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił wcześniej, że Kaczyński ma wejść do rządu

W sobotę o godz. 12 w siedzibie PiS wspólne oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i szefa Porozumienia Jarosława Gowina - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Komunikat wydano po piątkowym spotkaniu na Nowogrodzkiej prezesa PiS, premiera i Zbigniewa Ziobro.

Po około trzech godzinach w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zakończyło się w piątek wieczorem spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Solidarnej Polski, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

 

Po spotkaniu rzeczniczka PiS napisała na Twitterze: "Zapraszam jutro o godz. 12.00 ul. Nowogrodzka 84/86 na wspólne oświadczenie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobry oraz Jarosława Gowina. 

 

 

Prezes PiS w rządzie

 

Podczas czwartkowego spotkania kierownictwa partii rządzącej politycy PiS zatwierdzili ustalenia podjęte w wyniku negocjacji między liderami ugrupowań Zjednoczonej Prawica: Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem.

 

ZOBACZ: Narada w PiS. Czołowi politycy opuścili Nowogrodzką

 

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił wcześniej, że Kaczyński ma wejść do rządu jako wicepremier. Jeden z polityków PiS poinformował po czwartkowym spotkaniu kierownictwa partii o ustaleniu, że prezes PiS będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.

 

Ponadto efektem toczonych w minionych dniach negocjacji, ma być objęcie po jednej tece ministerialnej przez przedstawicieli Porozumienia i Solidarnej Polski.

 

WIDEO: relacja reportera Polsat News

  

ZOBACZ: Schreiber: prezes Kaczyński wzmocniłby rząd, premier Morawiecki jest zwolennikiem tego rozwiązania

 

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej dojdzie także do rekonstrukcji rządu. Według deklaracji polityków PiS liczba ministerstw ma zostać znacząco zmniejszona, a część z nich zostanie połączona.

laf/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie