Wypadek Anny Marii Anders na Monte Cassino. Ambasador RP po operacji

Polska
Wypadek Anny Marii Anders na Monte Cassino. Ambasador RP po operacji
PAP/Piotr Nowak
Ambasador Rp we Włoszech Anna Maria Anders

Anna Maria Anders, ambasador RP we Włoszech, upadła na schodach przed czwartkowymi uroczystościami na Monte Cassino z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i trafiła do szpitala. Lekarze rozpoznali złamanie kości udowej. Polska ambasador przeszła operację, czuje się dobrze - poinformowała polsatnews.pl Anna Wawrzyniak attaché prasowy ambasady RP w Rzymie.

W czwartek rano ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders brała udział w uroczystościach na polskim cmentarzu wojennym na Monte Cassino, gdzie z wizytą przebywał prezydent Andrzej Duda.

 

Ambasador przewieziona do szpitala

 

Przed wydarzeniem ambasador upadła na schodach. Została na uroczystościach, ale z powodu nasilającego się bólu trafiła do szpitala w Cassino im.  św. Scholastyki. Tam rozpoznano u niej złamanie. Anders przeszła operację. - Czuje się dobrze i jak podkreśla, została w szpitalu otoczona wyjątkowo dobrą opieką medyczną - zapewnia Anna Wawrzyniak attaché prasowy ambasady RP w Rzymie.

 

Andrzej Duda wraz z małżonką przebywają z wizytą we Włoszech. W piątek zaplanowano ich pobyt w Watykanie i spotkanie z papieżem Franciszkiem. 

 

Odsłonięcie pomnika gen. Andersa

 

W czwartek przed południem w polskiej ambasadzie w Rzymie prezydent wziął udział w ceremonii odsłonięcia popiersia generała Władysława Andersa.

 

ZOBACZ: Pierwsza wizyta zagraniczna. Andrzej Duda wyjawił, dokąd pojedzie

 

Następnie wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą udał się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Para prezydencka po przybyciu na cmentarz zwiedziła tamtejsze Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego. Następnie złożyła biało-czerwony wieniec, czcząc polskich żołnierzy poległych w bitwie o wzgórze w maju 1944 roku.

 

Złożono też kwiaty na grobie gen. Andersa i jego żony Ireny.

 

 

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie