"Solidarni z Białorusią". Wyjątkowy koncert w Telewizji Polsat

Kultura
"Solidarni z Białorusią". Wyjątkowy koncert w Telewizji Polsat
Polsat News
Na scenie pojawią się legendy estrady i ich najgłośniejsze "protest songi"

Na PGE Narodowym wystąpią największe polskie gwiazdy. Wydarzenie będzie symbolem naszego wsparcia dla walczących o demokrację Białorusinów. Transmisja tego wyjątkowego koncertu "Solidarni z Białorusią" w sobotę wieczorem w Telewizji Polsat.

To będzie wyjątkowy wyraz poparcia i jedności dla narodu białoruskiego w ich drodze do demokracji. Na scenie PGE Narodowego wystąpią polscy i białoruscy artyści. Repertuar koncertu "Solidarni z Białorusią" nie jest przypadkowy.

 

- Zobaczycie wspaniałych artystów ze wszystkich pokoleń i różnych gatunków muzycznych. Ale te piosenki będzie łączyło jedno, będą mówiły o rzeczach ważnych i najważniejszych, o wolności - powiedział Krzysztof Ibisz, prowadzący koncert.

 

ZOBACZ: Koncert „Solidarni z Białorusią” 26 września w Telewizji POLSAT

 

Na scenie pojawią się legendy estrady i ich najgłośniejsze "protest songi". Chłopcy z Placu Broni, Krzysztof Cugowski, Mr Zoob, Sebastian Riedel czy Grzegorz Markowski.

 

Podobne doświadczenia 

 

Lider Perfectu Grzegorz Markowski zapewnia, że zaśpiewa prosto z serca. Wspomina też drogę powrotną zespołu z ostatniego koncertu w stanie wojennym z Gdańska do Warszawy.

 

- Stały czołgi, które namierzały ulice i one były wycelowane w jadących. Ja przyjechałem i myślałem, że umarłem ze strachu. Bałem się, że coś się stanie, że komuś palec opadnie. Wiem, co to jest strach i co to jest brak wolności - wyjaśniał Markowski. 

 

ZOBACZ: Koncert "Solidarni z Białorusią". "Wierzymy, że Białoruś już jest wolna"

 

Dzisiaj takie uczucia są w sercach Białorusinów, którzy od 6 tygodni protestują na ulicach Mińska i innych miast przeciwko sfałszowanym wyborom prezydenckim. Mimo sprzeciwu opozycji i zwykłych Białorusinów Aleksandr Łukaszenka nie ustępuje i brutalnie tłumi protesty.

 

WIDEO: koncert "Solidarni z Białorusią" 

  

 

Dziennikarz Andrzej Poczobut oceniał, że "Białoruś przypomina teraz takie ognisko z rozżarzonym węgłem, wystarczy troszkę opału i znowu jest ogień". 

 

Patronat premiera 

 

Wiele krajów, w tym Polska nie uznaje prezydentury Łukaszenki. Artyści, ludzie muzyki, to ludzie wolni, którzy wolnością chcą zarażać ze sceny PGE Narodowego.

 

- Polska także popiera te wolnościowe i demokratyczne ruchy we wszystkich krajach, a tym bardzie w kraju, który jest naszym sąsiadem najbliższym - powiedział Krzysztof Cugowski, wokalista grupy Budka Suflera.

 

ZOBACZ: Odbyła się inauguracja prezydenta Białorusi. "To dzień zwycięstwa"

 

Patronat honorowy nad koncertem objął premier Mateusz Morawiecki. PGE Narodowy rozbłyśnie w barwach białoruskiej flagi.

 

- Kolorami, które będą grały na koncercie oczywiście będą biały i czerwony. Dodatkowo zostanie dodany jeszcze białym czyli biało-czerwono-biały, czyli flaga, barwy niezależnej i wolnej Białorusi - powiedział Włodzimierz Dola, prezes PGE Narodowego. 

 

Transmisja tego wyjątkowego koncertu "Solidarni z Białorusią" jutro wieczorem w Telewizji Polsat.

laf/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie