"Kaczyński powinien zostać premierem"

Polska
"Kaczyński powinien zostać premierem"
Polsat News
Radosław Sikorski (PO) w "Gościu Wydarzeń"

- Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem, żeby każdy w państwie robił to, co wynika z jego faktycznej pozycji politycznej i prerogatyw, a nie że mamy malowanego prezydenta, premier jest podwładnym posła, a minister jest eksperymentem - powiedział w "Gościu Wydarzeń" europoseł PO Radosław Sikorski.

Według nieoficjalnych informacji, podpisanie nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy ma nastąpić w sobotę w południe. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej i nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że wszystko wskazuje na to, że Kaczyński wejdzie do rządu jako wicepremier.

 

Prowadzący "Gościa Wydarzeń" Bogdan Rymanowski zapytał Radosława Sikorskiego, który był niegdyś w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, jak wyglądają posiedzenia gabinetu z jego udziałem.

 

ZOBACZ: "Emocje wymknęły się spod kontroli". Bielan o rządowych negocjacjach

 

- To Jarosław Kaczyński wprowadził taki zwyczaj, że jak wchodzi premier, to ministrowie wstają. Teraz jedyne wyjście, jakie znajduję, to żeby za każdym razem skoordynowali, że z premier Morawiecki i Kaczyński wchodzą jednocześnie, bo inaczej ministrowie mają kłopot, czy wstawać do szefa nominalnego czy faktycznego - odpowiedział europoseł PO.

 

WIDEO: Radosław Sikorski w "Gościu Wydarzeń"

  

Sikorski został zapytany również o to, czy wejście prezesa PiS do rządu wzmocni premiera Morawieckiego. - Kaczyński powinien zostać premierem, żeby każdy w państwie robił to, co wynika z jego faktycznej pozycji politycznych i prerogatyw, a nie że prezydent jest malowanym prezydentem, premier jest podwładnym posła czy wicepremiera, a minister jest eksperymentem. Zachowujmy się jak normalni Europejczycy, a nie jak jakaś środkowoazjatycka hybryda - odpowiedział.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

zdr/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie