"Emocje wymknęły się spod kontroli". Bielan o rządowych negocjacjach

Polska
"Emocje wymknęły się spod kontroli". Bielan o rządowych negocjacjach
Polsat News
Adam Bielan w Polsat News

- Z utęsknieniem czekam, aż ten serial się zakończy, ale zgodnie z zasadą "dopóki wszystko nie jest ustalone, to nic nie jest ustalone", poczekam do momentu podpisania umowy koalicyjnej - powiedział europoseł Porozumienia Adam Bielan w rozmowie z reporterem Polsat News. Jak ocenił, w czasie rządowych negocjacji "emocje wymknęły się spod kontroli".

Według nieoficjalnych informacji, podpisanie nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy ma nastąpić w sobotę w południe. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej i nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że wszystko wskazuje na to, że Kaczyński wejdzie do rządu jako wicepremier.

 

Europoseł Porozumienia Adam Bielan powiedział w rozmowie z reporterem Polsat News, od wielu lat powtarza, że Jarosław Kaczyński "był znakomitym i najlepszym po 1989 roku premierem". - Jego wejście do rządu ten rząd z całą pewnością wzmacnia - dodał.

 

ZOBACZ: Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski: jesteśmy na ostatniej prostej

 

Jak powiedział, prezes PiS stanie na czele komitetu, który będzie się składał z kilku resortów tzw. siłowych. - Mateusz Morawiecki miał tego rodzaju silną pozycję w rządzie premier Beaty Szydło, gdy był szefem komitetu ds. gospodarki w randze wicepremiera - dodał Bielan.

 

Według europosła, "emocje w czasie negocjacji trochę wymknęły się spod kontroli". - Z utęsknieniem czekam, aż ten serial się zakończy, ale zgodnie z zasadą "dopóki wszystko nie jest ustalone, to nic nie jest ustalone", poczekam do momentu podpisania umowy koalicyjnej - powiedział.

 

WIDEO: rozmowa z Adamem Bielanem

  

Według informacji medialnych, w umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy ma nie być gwarancji wspólnego startu w wyborach w 2023 roku.

 

- Zjednoczona Prawica jest projektem najskuteczniejszym w historii polskiej demokracji parlamentarnej. Żadna inna koalicja partii nie wygrywała tyle wyborów, co Zjednoczona Prawica. Nie widzę żadnego powodu, żeby Zjednoczoną Prawicę rozmontowywać. Powinniśmy startować również w wyborach w 2023 i 2024 roku. Uważam, że z dzisiejszej perspektywy najlepszy będzie ponowny wspólny start - powiedział Bielan.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie