Prezydent na audiencji u papieża. Wiemy, o czym rozmawiali

Świat
Prezydent na audiencji u papieża. Wiemy, o czym rozmawiali
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

Z papieżem Franciszkiem rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w swoich granicach, może postępować w taki sposób, aby zawsze dążyć do pokoju; ta idea kieruje również moimi decyzjami - napisał w piątek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą składają w piątek wizytę w Watykanie. Ma ona związek z przypadającym w tym roku stuleciem urodzin św. Jana Pawła II.

 

ZOBACZ: Jan Paweł II z głazem nad głową. Instalacja przed Muzeum Narodowym w Warszawie

 

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom" - napisał prezydent na Twitterze po audiencji.

 

 

Prezydent wręczył papieżowi Franciszkowi upominek w postać kopi obrazu Matki Boskiej Łaskawej, patronki Warszawy - przekazały źródła w Kancelarii Prezydenta.

 

prezydent.pl
 

Program wizyty za Spiżową Bramą przewidywał rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Franciszkiem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim, a następnie drugą, publiczną część audiencji z udziałem całej delegacji. Zgodnie z protokołem wizyt w Watykanie zaplanowano też spotkanie prezydenta RP z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

 

 

WIDEO: Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z papieżem Franciszkiem

  

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego papież przyjął na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek w maseczce. Wiernym zalecił, by unikali zakażenia

 

Po wizycie w Pałacu Apostolskim prezydent Duda z małżonką wraz z całą delegacją udał się do bazyliki watykańskiej na mszę przy grobie św. Jana Pawła II.

ac/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie