Pożar szkoły w Lublińcu. W akcji 20 zastępów strażaków [WIDEO]

Polska
Pożar szkoły w Lublińcu. W akcji 20 zastępów strażaków [WIDEO]
Misjonarze Oblaci MN w Polsce
Spłonęła część poddasza szkoły.

20 zastępów strażaków walczyło w czwartek rano z pożarem poddasza szkoły przyklasztornej w Lublińcu - poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska. Nikt nie ucierpiał.

Pożar objął ok. 40 metrów kwadratowych poddasza szkoły. Na miejsce zadysponowano dodatkową drabinę oraz wysokociśnieniowy agregat gaśniczy. 

 

Asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu poinformował na antenie Polsat News, że policja otrzymała zgłoszenie o pożarze szkoły przy ul. Piłsudskiego ok. godz. 6:30. Pożar zauważył pracownik, który przyszedł do szkoły. Asp. Sklarczyk dodał, że nikt nikomu nic się nie stało, nikt też nie został ewakuowany z budynku.

 

Ze względu na wczesną porę w szkole nie było jeszcze dzieci. Pożar ogarnął poddasze i dach gmachu. W celu gaszenia budynku szkolnego straż pożarna sprowadziła drabiny i wysokościowe wysięgniki z Tarnowskich Gór, Katowic i Częstochowy. Około południa trwało jeszcze dogaszanie pogorzeliska i polewanie go strumieniami wody.

 

Z kolei aspirant sztabowy Rafał Romanek z lublinieckiej straży pożarnej poinformował, że w budynku nie były prowadzone żadne prace remontowe.

 

WIDEO - do gaszenia pożaru ściągano wysięgniki z innych miast regionu

  

"Pali się część zabudowań klasztornych w Lublińcu. Przed godziną 6:00 pojawił się dym na części dzierżawionej przez szkołę katolicką" - poinformowali wcześniej w czwartek na Facebooku Misjonarze Oblaci. Szkoła jest częścią kompleksu, który obejmuje także kościół Oblatów.

 

Przyczynę powstania ognia określą biegli. Biegli rzeczoznawcy ocenią także wysokość strat. Strażacy zdołali wynieść książki z biblioteki oraz sprzęt z pracowni komputerowej. W wyniku akcji gaśniczej ucierpiały sale lekcyjne na najwyższym piętrze. Z tego powodu zajęcia szkolne w czwartek nie odbędą się. Nadzór budowlany sprawdzi, czy w budynku będą mogły odbywać się zajęcia.

 

WIDEO: Pożar Szkoły Podstawowej im. Edyty Stein Lublińcu

  

Misjonarze Oblaci poinformowali o pożarze na Facebooku.

 

pgo/hlk/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie