Polak spadł z ruin w Rzymie. Jest w ciężkim stanie

Świat
Polak spadł z ruin w Rzymie. Jest w ciężkim stanie
pixabay
Polak spadł z wysokości kliku metrów. W akcji ratunkowej wykorzystano specjalistyczny sprzęt

37-letni Polak przechylił się przez barierki i spadł z dużej wysokości na teren wykopalisk archeologicznych w Forum Augusta w Rzymie. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, przetransportowali mężczyznę do karetki za pomocą specjalnego dźwigu.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 7:30. Forum Augsta jest częścią zespołu forów cesarskich powstałych w pobliżu Forum Romanum. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna wypadł za barierki. Z niepotwierdzonych informacji służb wynika, że Polak mógł być pod wpływem alkoholu.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek. Bliźniacy nie chcą przyznać, który z nich prowadził auto

 

Na miejsce przyjechała zarówno karetka pogotowia, jak i straż pożarna oraz policja. Ratownicy zdali sobie sprawę, że przez prawdopodobny uraz głowy i kręgosłupa konieczne będzie dokładne zabezpieczenie rannego. W tym celu wykorzystali specjalistyczny dźwig przymocowany do wozu strażackiego, na którym opuszczono nosze. Po ustabilizowaniu mężczyzny, wciągnięto i przeniesiono do karetki.

 

ZOBACZ: Polak szedł obwodnicą Turynu. Zginął potrącony przez auto

 

Polak trafił na oddział intensywnej terapii do szpitala San Giovanni, największego w środkowych Włoszech. Jego stan określany jest jako ciężki.

 

Niewykluczone, że dokładne okoliczności zdarzenia zbada rzymska policja.

bas/msl/ Roma Today, Il Messagero
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie