Tragiczny wypadek na torach. Nastolatek walczy o życie

Polska
Tragiczny wypadek na torach. Nastolatek walczy o życie
Polsat News
Nastolatek nie zdążył jednak zejść z torów (prawdopodobnie miał na uszach słuchawki) i został potrącony przez pociąg.

14-latek został potrącony w niedzielę w Olsztynie przez pociąg. Chłopiec w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Walczy o życie. - Śledczy ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia - podał w niedzielę podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Do wypadku doszło w niedzielę o godz. 13.55 na torowisku na wysokości ulicy Grunwaldzkiej. Pociąg jadący ze stacji Olsztyn Główny do Działdowa, zatrzymał się na kolejnej stacji Olsztyn Zachodni. Gdy ruszył w dalszą drogę, maszynista zobaczył na torach chłopaka, zaczął hamować i dawać sygnały ostrzegawcze. 

 

Nastolatek nie zdążył jednak zejść z torów (prawdopodobnie miał na uszach słuchawki) i został potrącony przez pociąg. Skład zatrzymał się dopiero po kilkudziesięciu metrach.

 

ZOBACZ: Kolejowi związkowcy chcą spowolnić pociągi. Tłumaczą, że chodzi o bezpieczeństwo

 

Wydobyty spod pociągu nastolatek został w stanie krytycznym przewieziony do szpitala; walczy o życie. Według nieoficjalnych informacji chłopak ma m.in. zmiażdżoną miednicę i ranę głowy. 

 

60-letni maszynista był trzeźwy. 9 pasażerom, którzy byli w momencie wypadku w pociągu, zapewniono komunikację zastępczą.

 

Na torowisku znaleziono rower chłopca. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpiecza miejsca wypadku.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie