Katastrofa wojskowego samolotu na Ukrainie. 22 osoby nie żyją

Świat
Katastrofa wojskowego samolotu na Ukrainie. 22 osoby nie żyją
JudeDawin/Twitter
Katastrofa wojskowego samolotu An-26

W katastrofie wojskowego samolotu transportowego AN-26 pod miastem Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie zginęły 22 osoby, a dwie zostały ciężko ranne - podała w piątek państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Samolot rozbił się w czasie lądowania. Cztery osoby są poszukiwane.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa, ratownicy przeszukują rozbity wrak maszyny i poszukują innych zabitych i rannych - poinformował wiceszef ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. Według niego na pokładzie było 28 osób.

 

Jak pisze agencja Interfax-Ukraina, samolotem lecieli słuchacze Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy; ze wstępnych informacji wynika, że był to lot szkoleniowy. Dwóch rannych przewieziono do szpitala.

 

ZOBACZ: Bójka w samolocie. Pijany pasażer odgryzł drugiemu kawałek ucha

 

Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że do katastrofy doszło 2 km od wojskowego lotniska. Samolot spadł i zapalił się. W akcji ratunkowej bierze udział ok. 50 osób.

 

W związku ze zdarzeniem powołana będzie państwowa komisja, na której czele stanie wicepremier Ołeh Uruskyj.

 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w sobotę udaje się do obwodu charkowskiego. Biuro prezydenta podało, że był to samolot Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Wcześniej MSW informował o 20 zabitych i 2 ciężko rannych i przekazał, że na pokładzie An-26 były 23 osoby, w tym 5 członków załogi.

zdr/ korrespondent.net, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie