CBOS: prawie połowa Polaków pozytywnie ocenia rząd Morawieckiego

Polska
CBOS: prawie połowa Polaków pozytywnie ocenia rząd Morawieckiego
Polsat News
44 proc. badanych wyraża zadowolenie, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki

39 proc. Polaków deklaruje, że jest zwolennikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a 35 proc., że przeciwnikami. 44 proc. badanych wyraża zadowolenie, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu CBOS.

Zgodnie z wrześniowym sondażem CBOS, do zwolenników rządu zalicza się 39 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc. w stosunku do sierpnia), a do jego przeciwników 35 proc. (wzrost o 4 pkt. proc.). Udział osób, które deklarują swoją obojętność wynosi 22 proc. (spadek o 2 punkty procentowe).

 

Mniejsze wyniki 

 

48 proc. Polaków pozytywnie postrzega wyniki działalności rządu premiera Mateusza Morawieckiego. To spadek o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Z kolei 40 proc. ocenia negatywnie wyniki rządu (wzrost o 4 pkt proc.). Niezdecydowanych jest 13 proc.

 

Jeżeli chodzi o oceny polityki gospodarczej gabinetu Morawieckiego, to 42 proc. (spadek o 5 pkt. proc.) uważa, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, a 46 proc. (wzrost o 5 pkt. proc.) jest przeciwnego zdania. 12 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

 

ZOBACZ: Kryzys w koalicji rządzącej. Sondaż: PiS z największym poparciem, koalicjanci pod progiem

 

44 proc. badanych wyraża zadowolenie, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki. W poprzednim badaniu było to 51 proc. Z kolei 41 proc. odnosi się do premiera z dezaprobatą, a w poprzednim sondażu było to 35 proc.

 

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 7-17 września w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 1149 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie