Relikwia Jana Pawła II skradziona z włoskiej katedry

Świat
Relikwia Jana Pawła II skradziona z włoskiej katedry
commons.wikimedia/Dr. Bernd Gross/CC BY-SA 4.0; Zdj. ilustracyjne
Relikwia krwi skradziona z katedry w środkowych Włoszech

Z katedry w Spoleto w środkowych Włoszech skradziono relikwię krwi świętego Jana Pawła II - podał w czwartek dziennik "Il Messaggero". Fakt dokonania kradzieży wykrył zakrystian w środę wieczorem w chwili, gdy zamykał świątynię. Trwają poszukiwania relikwii.

Ampułka z kroplą krwi papieża była przechowywana w kaplicy krzyża, która jest zamknięta. Wierni nie mogą do niej wejść, ale zatrzymują się przed furtką do niej.

 

ZOBACZ: Religijność Polaków. Najmniej wierzących od 20 lat

 

Relikwia została podarowana we wrześniu 2016 roku przez kardynała Stanisława Dziwisza. Miała być przeniesiona do nowego kościoła w Spoleto pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Jego konsekrację zapowiedziano na 22 października, dzień wspomnienia liturgicznego papieża Polaka.

 

Miejscowa kuria arcybiskupia zawiadomiła karabinierów, którzy wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży. Być może pomocne okażą się zapisy z monitoringu. Arcybiskup Spoleto Renato Boccardo na wiadomość o kradzieży wyraził "zaniepokojenie i smutek z powodu tego świętokradczego gestu" – poinformowała kuria w komunikacie. Hierarcha zaapelował o oddanie relikwii; "tak drogiej wiernym" - dodał.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie