Panki: wypadek dwóch szkolnych autobusów. Ranne dzieci

Polska
Panki: wypadek dwóch szkolnych autobusów. Ranne dzieci
klobucka.pl
Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa

Siedmiu pasażerów szkolnych autobusów trafiło do szpitali w Częstochowie po tym, jak oba pojazdy zderzyły się w Pankach (woj. śląskie). Poszkodowani to czworo dzieci, dwóch kierowców i jeden opiekun. Ponadto obrażenia odniosło pięć kolejnych osób. Na miejscu lądowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zderzenia dwóch autokarów doszło ok. godz. 15.20 na skrzyżowaniu ulic 1000-lecia (to droga wojewódzka nr 494) i Górniczej.

 

ZOBACZ: Wypadek w Raciborzu. Kierowca potrącił trzy nastolatki na pasach [WIDEO]

 

- Najprawdopodobniej kierowca autokaru wyjeżdżający z drogi podporządkowanej nie przepuścił wozu jadącego drogą z pierwszeństwem - poinformowała mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz z policji w Kłobucku.

 

Dwanaście osób rannych w wypadkach

 

Oboma autokarami podróżowały dzieci w wieku szkolnym. W jednym z nich, jadącym drogą wojewódzką od strony Olesna, jechało 46 osób: 42 dzieci, kierowca i trzech opiekunów.

 

W drugim autokarze, wyjeżdżającym z ul. Górniczej, znajdowało się pięć osób: trójka dzieci, kierowca i opiekun.

 

WIDEO: Zderzenie dwóch autobusów. Nagranie z miejsca wypadku

 

 

Opublikowany przez klobucka.pl Czwartek, 24 września 2020

 

Policjantka dodała, że wskutek zderzenia poszkodowanych zostało 12 osób; siedem z nich przewieziono do częstochowskich szpitali do dalszej diagnostyki. Na miejscu wylądowały także śmigłowce LPR. Pięć osób opatrzono na miejscu.

 

Wśród przewiezionych do szpitali jest czworo dzieci, dwóch kierowców i jeden opiekun. - Nie mamy też obecnie informacji, by u którejś z tych osób było zagrożenie życia - mówiła Wiącek-Głowacz.

 

Dzieci były z tej samej szkoły

 

Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego,  przekazała, że oba autokary przewoziły dzieci z tej samej szkoły podstawowej w pobliskim Zwierzyńcu w gminie Opatów. Jednym z nich prawdopodobnie dzieci wracały z wycieczki, drugim - jechały na basen.

 

ZOBACZ: Zderzenie kilku aut i autobusu w Piasecznie. Ranny 7-latek

 

Według niej, łącznie w tym zdarzeniu uczestniczyły 52 osoby (oprócz autobusów w zderzeniu uczestniczył samochód osobowy).

 

Rzeczniczka wojewody podała, że do szpitali trafiło osiem osób, w tym jeden z kierowców, który został zakleszczony w pojeździe; była potrzeba rozcinania autokaru. Mężczyzna jest w stanie ciężkim.

 

Wojewoda zaoferował pomoc psychologa

 

Pozostałe dzieci zostały przetransportowane do miejscowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejsce wypadku dotarli m.in. starosta kłobucki i dyrektorka szkoły podstawowej w Zwierzyńcu.

 

- Rodzice przyjeżdżają po dzieci i jeżeli lekarz zdecyduje, że mogą wrócić do domu, są zabierane. Zaoferowaliśmy również pomoc psychologa  – zapewniła rzeczniczka wojewody.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie