Zderzenie kilku aut i autobusu w Piasecznie. Ranny 7-latek

Polska
Zderzenie kilku aut i autobusu w Piasecznie. Ranny 7-latek
Polsat News
Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 17 na ul. Pod Bateriami w Piasecznie.

W Piasecznie (Mazowieckie) zderzyły się autobus i siedem samochodów osobowych. Droga jest zablokowana - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik piaseczyńskiej policji nadkom. Jarosław Sawicki. Dodał, że jedna z osób - 7-letnie dziecko trafiło do szpitala.

Jak przekazał nadkomisarz Sawicki do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 17 na ul. Pod Bateriami w Piasecznie.

 

Zderzyło się osiem pojazdów

 

- Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn uderzył w stojące w korku bmw, które następnie przejechało na drugi pas jezdni i zderzyło się z kolejnymi pojazdami. Łącznie w zdarzeniu brało udział osiem pojazdów - powiedział policjant.

 

ZOBACZ: Wypadek paralotniarza k. Nidzicy. Zginął na miejscu

 

Wskazał, że w wyniku tego zdarzenia do szpitala zostało zabrane 7-letnie dziecko podróżujące osobowym fordem. - Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało i opuściło już szpital - podał.

 

Jeden kierowca nietrzeźwy

 

- Wszyscy kierowcy zostali przebadani alkomatem. Okazało się, że jeden z nich - kierowca osobowego bmw miał niecałe pół promila alkoholu w organizmie. Reszta kierowców była trzeźwa - wyjawił.

 

Podkreślił również, że droga jest zablokowana. - Samochody mają dużo uszkodzeń. Policjanci przeprowadzają oględziny każdego pojazdu. Będziemy się starać jak najszybciej usunąć te pojazdy i odblokować ruch. Jednak to wymaga czasu - poinformował.

 

Dodał, że na czas prowadzenia działań policjanci wyznaczyli objazd lokalnymi drogami.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie