Przyszłość ministra Ardanowskiego. "Decyzja już zapadła"

Polska
Przyszłość ministra Ardanowskiego. "Decyzja już zapadła"
Polsat News
Radosław Fogiel był w środę przy ul. Nowogrodzkiej

- Decyzja już zapadła - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany przez Bogdana Rymanowskiego o przyszłość w rządzie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Dopytywany, czy decyzja dotyczy odwołania ministra rolnictwa po zawieszeniu Ardanowskiego w prawach członka partii, Fogiel zastrzegł, że informację przekaże premier.

 

- Chociaż faktycznie, ci wszyscy posłowie, którzy głosowali wbrew rekomendacji partii musieli liczyć się z konsekwencjami, które osobiście na spotkaniu w Sejmie zapowiadał pan prezes - dodał Fogiel.

 

ZOBACZ: Co z Ministerstwem Nauki po rekonstrukcji rządu? Jest apel naukowców

 

Pytany o całość zmian w rządzie, wicerzecznik PiS odpowiedział, że cały czas aktualna jest kwestia rekonstrukcji rządu i ograniczenia liczby ministerstw.

 

- Kiedy już wzburzone wody koalicyjne się uspokoją, wtedy wrócimy do tego i ten skład rządu wróci na tapetę - powiedział.

 

Dopytywany czy możliwe jest, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński, stwierdził, że szef PiS "byłby wzmocnieniem każdego rządu, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły".

 

"Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz"

 

W środę po południu odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa PiS. Najważniejsi politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński dyskutowali o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. 

 

Wicerzecznik PiS pytany, czy Zbigniew Ziobro spełnił warunki postawione przez PiS odparł: "liczymy, że jesteśmy na dobrej drodze".

 

ZOBACZ: Narada kierownictwa PiS. Jest komentarz rzeczniczki partii

 

- Dzisiaj kierownictwo Prawa i Sprawiedliwościowi jeszcze badało różne możliwe scenariusze, ale przyjmuje za dobrą monetę decyzję zarządu Solidarnej Polski, która daje mandat panu ministrowi Ziobro do dalszych rozmów, działań. Rozumiem, że w związku z tym dowiemy się o zgodzie na zaproponowane przez nas warunki - powiedział. 

 

Dodał jednak, że wszystko jest możliwe. - I my jesteśmy na każdy scenariusz przygotowani, ale jednak wolę być optymistą - mówił. 

 

WIDEO: Radosław Fogiel w "Gościu Wydarzeń"

  

"Wybujałe ambicje"

 

- Myślę, że najważniejsze jest to, żebyśmy uznali wspólnie, że możemy pracować w ramach koalicji po to, aby ten program, z którym przyszliśmy rok temu do wyborów, nadal realizować "ręka w rękę", nie robiąc nic za plecami koalicjantów, poskramiając czasami swoje ambicje, jeżeli są zbyt wybujałe, bo to jest najważniejsze i tego oczekują od nas nasi wyborcy - mówił Fogiel.

 

Przyznał, że zdarzało się, iż ambicje Solidarnej Polski były zbyt wybujałe. - Czasami były sytuacje, które jednak w koalicji dziać się nie powinny. Czasami padało kilka słów za dużo w stosunku np. do udającego się na szczyt Unii Europejskiej premiera. To wszystko nie poprawiało sytuacji. Liczymy, że uda nam się osiągnąć taki punkt, ze to będzie już za nami, a skupimy się raczej na realizowaniu naszych zobowiązań - powiedział Fogiel.  

 

ZOBACZ: Trwa spotkanie Kaczyński-Ziobro

 

Fogiel dodał, że zestaw oczekiwań, które Jarosław Kaczyński przedstawił Zbigniewowi Ziobro na razie zostanie między PiS a Solidarną Polską.

 

- Oczywiście jest oczekiwanie, że będziemy głosować w zgodzie. Chociaż muszę zdementować inną rzecz - koalicja nie rozbiła się o to. Niestety, ta sytuacja nabrzmiewała - dodał. 

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

pgo/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie