Budka odpowiada Tuskowi. "PO za jego czasów robiła tak samo"

Polska
Budka odpowiada Tuskowi. "PO za jego czasów robiła tak samo"
Polsat News
Borys Budka skomentował wypowiedź Donalda Tuska

- Kiedy twój przeciwnik zaczyna robić błędy, to mu nie przeszkadzaj - powiedział były premier Donald Tusk. Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w programie "Graffiti" odniósł się do tej wypowiedzi. - Ale kiedy twój przeciwnik jest skrajnym hipokrytą, kiedy udaje, że toczy się jakaś wojna ideowa, a chodzi tylko o stołki, to trzeba to obnażać - stwierdził.

- Tak już bardzo szczerze i to jest też, myślę, dobra rada pod adresem również opozycji. Kiedy twój przeciwnik zaczyna robić błędy, to mu nie przeszkadzaj. Nie wtrącaj się i pewnie dobrze mnie państwo zrozumiecie, że jestem dzisiaj jednym z ostatnich, który chciałby politycznie radzić tej ekipie - mówił Donald Tusk w TVN24.

 

"Trzeba to obnażać"


Pytany na antenie Polsat News o komentarz do tej wypowiedzi, Budka odpowiedział: "ale kiedy twój przeciwnik jest skrajnym hipokrytą, kiedy udaje, że toczy się jakaś wojna ideowa, a chodzi tylko o stołki, to trzeba to obnażać".


- Dokładnie tak samo postępował Donald Tusk w 2006 i 2007 roku, kiedy Platforma Obywatelska składała takie wnioski (o wotum nieufności - red.) - zaznaczył szef PO.

 

WIDEO: Budka odpowiada Tuskowi

  

ZOBACZ: Budka: jesień będzie obfitować we wnioski o wotum nieufności


- Opozycja ma arenę parlamentarną, by prezentować zło poszczególnych ministrów. (...) Chcemy pokazać, jakim niebezpieczeństwem jest Ziobro choćby dla funduszy dla Polski z Unii Europejskiej. (...) Nie szanując praworządności, ten człowiek naraża Polskę na olbrzymie straty finansowe - zaznaczył.

ac/ Polsat News, polsatnews.pl, tvn24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie