Budka: jesień będzie obfitować we wnioski o wotum nieufności

Polska
Budka: jesień będzie obfitować we wnioski o wotum nieufności
Polsat News
Borys Budka gościem "Graffiti"

- Ziobro ustawę "bezkarność plus" wprowadza w życie każdego dnia. Gdzie są postępowania ws. dwóch wież Kaczyńskiego, słynnej koperty, o której mówił jeden biznesmen, które stawiałoby poważne zarzuty w sprawie GetBacku, dotyczące maseczek, Szumowskiego, respiratorów - pytał w "Graffiti" Borys Budka. Zapowiedział, że "jesień będzie obfitować we wnioski o wotum nieufności".

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że "dopóki prokuratorem generalnym będzie polityk, to projekt »bezkarność plus« nie potrzebuje żadnej ustawy".

 

ZOBACZ: Budka: Koalicja Obywatelska składa wniosek o wotum nieufności Zbigniewa Ziobry

 

- Wnioskiem o wotum nieufności dla Ziobry chcemy obnażyć hipokryzję Kaczyńskiego i jego ludzi. (...) Tam toczy się bezwzględna gra o stanowiska, wpływy, a nie rekonstrukcja rządu. Opozycja jest od tego, by obnażać zamiary władzy a wotum nieufności to instrument parlamentarny, by wykazywać błędy - mówił.

 

"To teatrzyk dla nas"

 

Budka podkreślił, że - jego zdaniem - "decyzja o odwołaniu Ziobry już dawno zapadła".

 

- To jest teatrzyk dla nas, by odwrócić uwagę od sytuacji w górnictwie, służbie zdrowia. (...) Oczywistym jest jedno. Kaczyński nie bierze pod uwagę wniosków opozycji, by kogoś odwołać lub nie - dodał.

 

ZOBACZ: "Strach zajrzał w oczy?". Ziobro odpowiada na wniosek o jego odwołanie

 

Przewodniczący PO zapowiedział, że "ta jesień będzie obfitować we wnioski o wotum nieufności".

 

- Opozycja ma arenę parlamentarną, by prezentować zło poszczególnych ministrów. (...) Chcemy pokazać, jakim niebezpieczeństwem jest Ziobro choćby dla funduszy dla Polski z Unii Europejskiej. (...) Nie szanując praworządności, ten człowiek naraża Polskę na olbrzymie straty finansowe - zaznaczył.

 

WIDEO: Borys Budka w "Graffiti"

  

Korespondencyjne głosowanie na nowego szefa klubu

 

Budka odniósł się również do wyborów nowego szefa klubu. - Będzie wyłoniony najpóźniej w październiku. (...) Potrzebuję silnego szefa klubu, który będzie w stanie dobrze zorganizować pracę - mówił w "Graffiti".

 

Dodał, że - z uwagi na pandemię koronawirusa - "na pewno będzie możliwość głosowania korespondencyjnego".

 

Poprzednie odcinki "Graffiti" dostępne są tutaj.

ac/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie