Wysłała list z trucizną do Trumpa. Stosują ją terroryści

Świat
Wysłała list z trucizną do Trumpa. Stosują ją terroryści
PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL
Amerykańskie służby przejęły kopertę zawierającą rycynę przed kilkoma dniami. Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni

Na granicy amerykańsko-kanadyjskiej aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z trucizną do Białego Domu - poinformowała w niedzielę agencja Associated Press, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa USA.

Amerykańskie służby przejęły kopertę zawierającą rycynę przed kilkoma dniami. Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni.

 

ZOBACZ: List z toksyczną substancją. Był adresowany do Donalda Trumpa

 

List miał zostać wysłany z Kanady. Kobiecie najprawdopodobniej postawione zostaną zarzuty federalne. Jej tożsamość nie jest znana.

 

Kolejny taki list

 

To nie pierwszy przypadek wysłania listu z rycyną do amerykańskiego przywódcy.

 

W 2018 roku aresztowano weterana marynarki wojennej, który przyznał się, że wysłał Trumpowi i innym przedstawicielom administracji koperty zawierające substancję podobną do rycyny. Listy zostały przechwycone przez służby.

 

ZOBACZ: Trucizna w butelkach z napojami. Ktoś ustawił je w supermarketach, wciąż mogą być w sprzedaży

 

Cztery lata wcześniej na 25 lat więzienia skazano mężczyznę z Missisipi, który zaadresował listy z rycyną do ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamy oraz innych urzędników.

 

W żadnych z tych przypadków koperty z trucizną nie trafiły do rąk amerykańskich prezydentów.

 

Stosują ją terroryści

 

Rycyna to toksyczna substancja pochodząca z rącznika pospolitego i była stosowana w zamachach terrorystycznych. Zażycie trucizny może być śmiertelne, skutkować m.in. krwotokiem wewnętrznym, uszkodzeniami wątroby, nerek i układu krwionośnego.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie