Nagrody Emmy: "Sukcesja" najlepszym serialem dramatycznym

Kultura
Nagrody Emmy: "Sukcesja" najlepszym serialem dramatycznym
PAP/EPA/EMMY AWARDS / HANDOUT
Wirtualną ceremonię poprowadził Jimmy Kimmel

Najwięcej, aż 30, statuetek podczas niedzielnej, 72. ceremonii rozdania nagród Emmy zdobyły produkcje HBO. Wśród nich znalazły się wyróżnienia za najlepszy serial dramatyczny dla "Sukcesji" i najlepszy miniserial dla "Watchmen".

Wirtualną ceremonię poprowadził Jimmy Kimmel.

 

Serial "Watchmen" nagrodzono łącznie 11 statuetkami, w tym dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w miniserialu Reginy King, a "Sukcesję" - siedmioma, m.in. dla Jeremy'ego Stronga za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w serialu dramatycznym.

 

ZOBACZ: 77. MFF w Wenecji. "Nomadland" ze Złotym Lwem

 

24-letnia Zendaya została najmłodszą w historii Emmy aktorką, która otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu dramatycznym za swój występ w "Euforii". Jest też drugą - po Violi Davis - Afroamerykanką z tym wyróżnieniem.

 

160 nominacji, 21 statuetek dla Netflixa

 

Netflix, który za swoje produkcje otrzymał rekordową liczbę 160 nominacji, zdobył 21 statuetek. Wyróżniono m.in. najlepszą aktorkę drugoplanową Julię Garner za rolę w serialu "Ozark".

 

 

Nagrodę dla najlepszego serialu komediowego zdobył szósty i ostatni sezon "Schitt's Creek". Kanadyjski serial łącznie uzyskał dziewięć statuetek, w tym dla najlepszych aktorów i aktorek pierwszo- i drugoplanowych w serialu komediowym.

 

Nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym otrzymał Billy Crudup za grę w "The Morning Show". Była to pierwsza statuetka Emmy przyznana produkcji Apple TV+. Osadzony w świecie "Gwiezdnych wojen" serial "The Mandalorian" Disneya zdobył osiem nagród.

 

Nawiązania do sytuacji na świecie

 

Podczas ceremonii wielokrotnie nawiązywano do pandemii koronawirusa, ruchu Black Lives Matter oraz nadchodzących wyborów prezydenckich w USA.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie