Joński: "ziobryści" po prostu skomlą, wydają dźwięki bólu

Polska
Joński: "ziobryści" po prostu skomlą, wydają dźwięki bólu
Polsat News
Dariusz Joński (KO) w "Debacie Dnia"

- Do piątku "ziobryści" stroszyli się i opowiadali, jak to mają swoje zdanie, nie ugną się i nie poprą "tarczy", która ma chronić przestępców - mówił w programie "Debata Dnia" poseł KO Dariusz Joński, odnosząc się do sporu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem, politycy PiS oraz Solidarnej Polski powinni ujawnić "haki".

W poniedziałek minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro skomentował sytuację wokół Zjednoczonej Prawicy i zerwanych negocjacji koalicyjnych.

 

- Nawet w rodzinie kochających się ludzi dochodzi do napięć, sporów, emocji i konfliktów - stwierdził.

 

ZOBACZ: Ziobro: koalicja Zjednoczonej Prawicy jest dobrem. Warto żeby trwała

 

Jak zapewniał szef Solidarnej Polski, "koalicja rządząca jest dobrem" i chce, by "nadal trwała" mimo napięć, a jego partia jest "gotowa na rozmowy ws. ustaw" - "futerkowej" oraz "covidowej", wokół których toczy się spór w obozie władzy.

 

"Idziemy dalej"

 

Tego samego dnia głos zabrał również europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

 

"Przez 5 lat głosowaliśmy tak, jak PiS w 99,9 proc. głosowań. Walczyliśmy na pierwszej linii w najważniejszych bitwach. Dziś wspieramy ministra Zbigniewa Ziobrę. Chcemy dalej lojalnie realizować wspólny program Zjednoczonej Prawicy dla Polski; jesteśmy mu wierni" - napisał na Twitterze.

 

ZOBACZ: Jaki: informacje o "żądaniach nowych stanowisk" są nieprawdziwe

 
Jak dodał, Solidarna Polska zgodziła się "oddać" Ministerstwo Środowiska w ramach rekonstrukcji rządu, mimo "gwarancji w umowie koalicyjnej".
 
Zapewnił też, że Ziobro nie mógł się tylko zgodzić na taką ustawę o "bezkarności", ale "idziemy dalej".
 
"Jęki na Twitterze"
 
Sytuację wokół PiS i Solidarnej Polski skomentował w programie "Debata Dnia" Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
 
- "Ziobryści" po prostu skomlą. Wydają dźwięki bólu, jakieś jęki na Twitterze i Facebooku. A do piątku się stroszyli i opowiadali, jak to mają swoje zdanie, nie ugną się i nie poprą "tarczy", która ma chronić przestępców - mówił w programie "Debata Dnia", nawiązując do projektu zmian w ustawie "covidowej".
 
 
Joński dodał, że w kwietniu Solidarna Polska poparła "tarczę", w której "też były zapisy dotyczące bezkarności". - Wtedy im to nie przeszkadzało - stwierdził. 
 
WIDEO: Fragment programu "Debata Dnia"
  
"Niech wyciągną haki"
 
Jego zdaniem, kiedyś była "walka bulterierów pod dywanem", a teraz rozgrywki między frakcjami koalicyjnymi "dzieją się na naszych oczach".
 
- Mam sugestię do polityków PiS i Solidarnej Polski. Słyszymy o "hakach", które ma jedna i druga strona. Niech je wyciągną - zaproponował.

 

- Chciałby pan, co? - wtrąciła prowadząca "Debatę Dnia" Agnieszka Gozdyra.

 

- Uważam, że oni te haki mają - podsumował Dariusz Joński.

wka/prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie