Frysztak: 85-letni nożownik zaatakował 28-latka. Obwiniał go o kradzież

Polska
Frysztak: 85-letni nożownik zaatakował 28-latka. Obwiniał go o kradzież
Mapy Google
85-letni mieszkaniec Frysztaka zaatakował nożem w tej miejscowości 28-latka

28-letni Damian K. otrzymał kilka ciosów nożem od starszego o niemal 60 lat Stanisława Z., mieszkańca Frysztaka (woj. podkarpackie). Starzec zaatakował go, ponieważ podejrzewał, że Damian K. okradł go z pieniędzy. Młodszy mężczyzna trafił do szpitala w stanie ciężkim, a 85-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę we Frysztaku. 28-letni Damian K. wraz ze znajomymi "imprezował" na zaniedbanym skwerze, który w okolicy znany jest jako miejsce libacji alkoholowych.

 

ZOBACZ: Lublin. Mężczyzna zmarł podczas interwencji policji. Wcześniej atakował przechodniów

 

Wtedy zjawił się tam 85-letni Stanisław Z., który na co dzień chodzi podparty o dwóch laskach. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu jednak, by odnaleźć w zaroślach ofiarę, a następnie zadać jej kilka ciosów nożem - podał portal Nowiny24.pl.

 

Policjanci nie nakładali 85-latkowi kajdanek

 

28-latek trafił do szpitala w stanie ciężkim, a starzec chwilę po ataku został zatrzymany. Policjanci nie nałożyli mu nawet kajdanek, bo uznali, że "nie zachodzi obawa ucieczki".

 

ZOBACZ: Warszawa: brutalny atak w centrum. Kierowca z Gruzji powalił napastników, uratował 20-latka

 

Podkom. Piotr Niemiec, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, potwierdził polsatnews.pl, że doszło do takiego zdarzenia.

 

- Nie mogę przekazać więcej szczegółów, obowiązuje tajemnica śledztwa - dodał.

 

Starcowi grozi dożywocie

 

Portal Nowiny24.pl przekazał, że Stanisław Z. zaatakował młodszego o niemal 60 lat mężczyznę, ponieważ podejrzewał, że wcześniej został przez niego okradziony z pieniędzy.

 

- Przedstawiliśmy 85-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, trafił do tymczasowego aresztu – powiedział prokurator Dariusz Cioban z Prokuratury Rejonowej w Strzyżowie.

 

Jak dodał, Stanisław Z. przyznał się do winy; grozi mu dożywocie.

wka/grz/ nowiny24.pl, polstnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie