Drogowy koszmar na Zakopiance. Duże utrudnienia dla kierowców

Polska
Drogowy koszmar na Zakopiance. Duże utrudnienia dla kierowców
Polsat News
Kilka dni utrudnień na Zakopiance

W poniedziałek rozpoczął się remont drogi krajowej 28, czyli popularnej Zakopianki, w Skomielnej Białej. Kierowcy podróżujący do i z Zakopanego muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami, które można będzie ominąć, jadąc tak zwaną starą Zakopianką.

Remontowany jest odcinek drogi od węzła Skomielna Biała do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. W tym miejscu, zwłaszcza w weekendy tworzą się korki. Remont zaplanowano od poniedziałku do czwartku, a prace porządkowe odbędą się w przyszły poniedziałek 28 września. Koszt robót to ok. 400 tys. zł.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek motocyklistów. Zderzenie z autem i najechanie przez bus

 

Prace rozpoczęły się w poniedziałek o godz. 8. Pracownicy przystąpili do frezowania nawierzchni. We wtorek i środę wylewany będzie asfalt. 

 

- Wszystkie prace będą prowadzone w ciągu dnia, ze względu na duży wpływ robót na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Sygnalizacja ta na czas robót w dniach od 21 września do 23 września musi zostać wyłączona i ruch będzie się odbywał wahadłowo, kierowany na odcinku robót przez uprawnionych pracowników wykonawcy. Po zakończeniu prac w każdym dniu ruch będzie się odbywał normalnie – poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

 

 

Kierowcy w tym newralgicznym miejscu muszą uzbroić się w cierpliwość. Przez kilka dni można spodziewać się tu dużych korków. zwłaszcza w związku z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Remontowany odcinek będzie można jednak ominąć. Kierowcy podróżujący od południa w kierunku Krakowa i od Krakowa w kierunku Zakopanego mogą wybrać przejazd tzw. starą Zakopianką przez centrum wsi Skomielna Biała.

 

Wideo: Remont na Zakopiance. Poważne utrudnienia

 

  

kło/bas/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie